MENÜ için tıklayınız...

Saç dökülmesi ve saçdökülmesini önleyici yöntemler...

SAÇLARIMIZ
DÖKÜLMESİN!!!

Saç Ne Zaman Uzar?


 

Saç Ne Zaman Uzar?

Sağlık ve normal bir saç derisinde yüz bin saç folikülü bulunmaktadır.Yüz bin saç folikülünün aynı anda, aynı uzama evresinde olması mümkün değildir.Sağlıklı ve normal saçlar ayda yaklaşık 1,5 santimetre uzamaktadır. Her bir saç teli ortalama 2 yıl boyunca ayda 1,5 cm uzar.Bir süre uzama durur ve sonra saç derinizin üzerine çıkmakta olan bir saç telinin yerine gelmesi amacıyla saç dökülür.Sıradan bir zamanda saçlarınızın %90’lık kısmı uzama evresindedir.Saç uzama döngüsünde günlük normal saç dökülmesi 50-100 saç teli arasındadır.

Erkek tipi saç dökülmesi veya başka bir kellik problemi söz konusu değilse,saçlarınızı tarağınızda,zeminde, banyoda da vb.saç bulmanız tamamen olağandır.Normalde saçlar dökülür ve saç folikülleri farklı zamanlarda çıkan saçlar,dökülen saçların yerine geçer.Böylece bu doğal, dönemsel saç dökülmesi asla problem haline gelmez. Saç uzama döneminin sonunda sadece ön,yan, üst ya da tepede bulunan saçlar dökülmemektedir;kafanızın her yanındaki saçlar değişik zamanlarda dökülmektedir.

Erkek tipi saç dökülmesinde, saçlarınızın yalnızca %30-40'ının döküldüğünü öğrenmek sizi hayrete düşürebilir.Saç dökülmesinin daha fazla gibi görünmesinin sebebi,saç dökülmesinin genellikle alın ve üst bölgede ortaya çıkmasındadır.

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

FAYDALI LİNKLER

Hamilelik Belirtileri

Saç dökülmesine bitkisel tedavi

dukan diyeti

karatay diyeti

Göbek Eritme

dukan diyeti

Baş ağrısı

-->