MENÜ için tıklayınız...

Saç dökülmesi ve saçdökülmesini önleyici yöntemler...

SAÇLARIMIZ
DÖKÜLMESİN!!!

Saç Uzatma Yöntemleri


 

SAÇINIZI DOĞAL YOLLARLA UZATABİLİRİSİNİZ

 

Saçlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız öncelikle saç tipine uygun şampuanları tercih edin.Şampuanınızda mutlaka nemlendirici özelliği ve avokado yağı bulunmalı.Bu  özellikteki bir şampuanla bir kaç yıkama sonra daha dolgun saçlar elde edeceksiniz bu da saçın gelişimini sağlayacaktır.

Saçınızı yıkarken sadece uçlara değil saç diplerine de dokunun,hafifçe saç diplerine masaj yaparak şampuanı uygulamak saçınızı yumuşatacak ve şımarmasını sağlayarak uzamasını hızlandıracaktır.Bu işlemi yapmak için 3 dk. yeterli olacaktır.

Saç ıslakken kesinlikle ucu yuvarlak fırçaları tercih etmelisiniz bu da saçın kopmasını ve dökülmesini engelleyecektir.

Tarz yaratmak için elektirikli altelere ihtiyacınız yok. Günlük olarak saça şekil vermek isterken saçın yıpranmasına neden olmamak için mümkün olduğu kadar bu aletlerden uzak durun.Eger dalgalı bir saç istiyorsanız maşa yerine saçınızı nemliyken örün açtığınızda daha doğal ve sağlıklı dalgalara sahip olacaksınız.Aksi takdirde saçınız yıpranarak dökülen bir hal alır.Aynı zamanda düz bir saç istiyorsanız,düzleştirici krem kullanıp tarayarak bu tip saça sahip olursunuz.

 

Haftada bir gün mutlaka saçınıza dinlenme zamanı verin ve saç kendi halinde en doğal şeklinde kalsın,bu saçın ve saç diplerinin hava almasını sağlayarak daha sağlıklı saçlara sahip olmanıza neden olacaktır.

 

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

FAYDALI LİNKLER

Hamilelik Belirtileri

Saç dökülmesine bitkisel tedavi

dukan diyeti

karatay diyeti

Göbek Eritme

dukan diyeti

Baş ağrısı

-->