MENÜ için tıklayınız...

Saç dökülmesi ve saçdökülmesini önleyici yöntemler...

SAÇLARIMIZ
DÖKÜLMESİN!!!

Yaz İçin İdeal Küt Saçlar


                                                             

                Küt saçlar özellikle kısa olmasından dolayı kullanışlılık açısından idealdir. Yaşadığımız şu sıcak yaz günlerinde uygulanabilecek kesimler arasında en sağlıklısı olarak görülmektedir. Kulak hizasından omuz hizasına kadar olan uzunluğa sahip tüm saç modellerini küt saç olarak adlandırabiliriz.

Özellikle yeni evlenen bayanlarında ilk tercihi küt saçlardan yanadır. Sürekli olarak yıkama ihtiyacı duyan bayanların küt saç gibi kısa saçlar ile daha az uğraşarak zamandan tasarruf etmektedir.

Küt Saç Kullanımı :

Küt saç kullanmak istiyorsanız öncelikle yuvarlak yapıda bir yüz şekline sahip olmanız gerekmektedir. Aynı şekilde kare saç kullanımı içinde en ideal yüz tipi yuvarlak olmasıdır. Küt saç uygulanabilecek her yüz şekli olmasına rağmen kesim oldukça önemlidir. Eğer ki yüz çıkıntılarına uygun bir kesim yapılmaz ise saç ile yüzün bütünlüğü de sağlanmayacaktır.

Küt saçın sizlere sağlayacağı avantajlar ise şu şekildedir :
- Boynunuz kısa ise küt saç ile kapatmanız mümkündür.
- Bakım açısından daha az zaman ister.
- Saç sağlığı açısından daha hijyenik olur.

Küt Saç Kesimi ve Dikkat edilecekler :

Küt saç modelleri için eğer ki saçınız düz ise mutlaka renk olarak 2 renk tercih edilmelidir. Degrade olarak tabir edilen renk geçişi uygulanmalıdır. Çift renk kullanılması ile daha hacimli, güçlü ve parlak bir saç yapısına sahip olursunuz.

Kıvırcık saçlarda küt kesim buklelerin daha ön plana çıkmasını sağlar. Çocuklar içinse küt saç kullanımı sağlık açısından doğru bir tercihtir. Küt saç kesiminde dikkat edilmesi gereken unsur yüz şeklidir. Yuvarlak tip yüze sahip olan kişilerin çok kısa boyda küt kesim yaptırmamaları gerekir. Eğer ki boyun kısa ise ensede düşen saçları kısa yüze doğru uzun modelleri de tercih edebilirsiniz.

YAPTIRABİLECEĞİNİZ BAZI KÜT SAÇ MODELLERİNİ AŞAĞIDA BULABİLİRSİNİZ:

 

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

FAYDALI LİNKLER

Hamilelik Belirtileri

Saç dökülmesine bitkisel tedavi

dukan diyeti

karatay diyeti

Göbek Eritme

dukan diyeti

Baş ağrısı

-->