Diş Problemleri Ve Saç Dökülmesi

Uzmanlara göre, saç dökülmesinin bazı türleri diş hastalıkları ile bağlantılı olabilmektedir.

Ani oluşan  saç kıran hastalığı veya saç derinizin bazı bölgelerinde saç dökülmesi oluyorsa, bunun nedeni dişinizdeki problemin saçlarınıza uzanan yansıması olabilir ve bu nedenle saç dökülmesini önlemek diş hekiminin yolundan geçmektedir.Diş hastalığına dayalı saç dökülmeleri hem erkekler de hem de kadınlarda her yaşta görülebilmektedir. Diş hastalıklarına bağlı saç dökülmesi sandığımızdan daha fazla yaşanmaktadır. Araştırmacılara göre her 1000 kişiden birinin saçkıran hastalığının nedeni dişlerinde yaşadığı problemlere bağlıdır.

Görsel kaldırıldı.

Saç kıran hastalığı kişinin bağışıklık mekanizmasından meydana gelir ve stres, hastalık, metobolik bozukluklar, bağışıklık sistemi hastalıkları, yetersiz ve sağlıksız beslenme veya hormonal bozukluklara bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Saç kıran hastalığı saç ve saç köklerini etkileyen bir hastalıktır ve kişinin saç, kaş, sakal ve kirpiklerinde saç kıran hastalığı olduğu gibi bazen vücut kıllarında bile görülebilmektedir.  Bölgesel kellikler genelde saç kıran hastalığı belirtisidir.Saç kıran hastalığı öngörülemeyen ve tedavi edilmeden iyileşmeyen;iyileşse bile nüksetme olasığı yüksek bir hastalıktır.

Bilim insanları, saçkıran hastalığı ile diş problemlerinin birbiriyle ilişkili olduğunu söylemektedir. Bu ilişkinin tüm detayları açık ve net olarak bilinmese de,bilim adamları diş hastalıklarının vücuda giren mikroplara karşı mücadele eden bağışıklık mekanizmasının kendi sağlıklı vücut hücrelerine de zarar verebileceği kanısındadır. Bu sebeple bağışıklık mekanizması saç köklerine etki etmekte ve saç dökülmesine neden olmaktadır.

Bilim adamlarının incelemesinde, bölgesel kellikler genelde hastalıklı diş ile aynı yerde veya o bölgeye yakın olarak görülmektedir. Bu da diş hastalıkları ile saç dökülmesinin bağlantılı olduğuna işaret etmektedir.

Diş hastalıkları ile saç dökülmesinin ilişkisini araştıran Dr. Montoya’nın tavsiyesine göre birden ve bölgesel saç dökülmesi, saç kaybı probleminiz varsa, saç dökülmesini engellemek için dişlerinizi kontrol ettirip, diş hastalıklarınızı tedavi ettirmelisiniz.Diş problemlerinizden kurtulduğunuz takdirde saç kaybı ve saç dökülmesi olan yerlerde 6 ay içinde saçınızın eski haline geldiğini gözlemleyebilirsiniz.

 

 

 

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.