Evde Yapılabilen Pratik Saç Maskeleri

Hazırlanışı: Zeytinyağını ve yumurtayı birlikte çırpın ve saçınıza uygulayın.Zeytinyağı ve yumurta karışımını saçınıza uyguladıktan sonra bone veya streç yardımıyla iyice sarın.15 dakika saçınızı bu şekilde beklettikten sonra bol suyla durulayın.

Evde Yapılabilen Pratik Saç Maskeleri

Zeytinyağı Maskesi

İçindekiler: 5 yemek kaşığı zeyntinyağı,2 yumurta,bone

Hazırlanışı: Zeytinyağını ve yumurtayı birlikte çırpın ve saçınıza uygulayın.Zeytinyağı ve yumurta karışımını saçınıza uyguladıktan sonra bone veya streç yardımıyla iyice sarın.15 dakika saçınızı bu şekilde beklettikten sonra bol suyla durulayın.

Bal Ve Zeytinyağı Maskesi

İçindekiler: 3  yemek kaşığı zeytinyağı,2 yemek kaşığı bal,bone

Hazırlanışı: Zeytinyağ ile balı birbirine karıştırın ve oluşan karışımı saçınıza güzelce sürün.Saçınıza bu karşımı uyguladıktan sonra bone vb. bir şeyle saçınızı örtün.15 dakika sonra saçınızı şampuanla yıkayınız.

Saçınızı Temizlemek Ve Parlak Görünüm

İçindekiler: 1 fincan taze limon suyu veya sirke

Hazırlanışı: Saçlarınızı iyice yıkadıktan sonra hazırlamış olduğunuz limon suyu veya sirkeyi saçınıza uygulayınız.Saçınıza döktükten sonra masaj yaparak saçınıza iyice yediriniz.Daha sonra saçlarınızı güzelce yıkayın.Saçlarınızın nasıl temizlediğini ve nasıl parlak bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz.Bu yöntemi 2 hafta aralıklarla uygulamanız daha sağlıklı olacaktır.

Kepekli Dökülen Ve Kırılan Saçlara Özel

İçindekiler: Çemen tohumu

Hazırlanışı: Çemen tohumlarını önceden çektiriniz ve saçınıza uygulamadan önceki gece suda bekletiniz.Daha sonra oluşan macunu masaj yaparak saçınıza iyice yediriniz.Macunu saçınızda 15-20 dakika bekletiniz.Çemen tohumu,kepeğe,saç dökülmesine ve kellik sorununa iyi gelmektedir.

Yumuşak Ve Parlak Görünümlü Saçlar İçin

İçindekiler: Çeyrek fincan elma sirkesi,1 yemek kaşığı şifalı ot.Şifalı ot karışımını saçınızın tipine göre seçmelisiniz.

Genel Saç Bakımı İçin; Biberiye yaprakları, ısırgan dulavratotu kökü, mürver çiçekleri

Kuru Saçlar İçin; Papatya kara kafes otu kökü, ısırgan, mürver çiçekleri

Yağlı saçlar için: Limon kabukları, nane limon otu

Hazırlanışı: Saç tipinize uygun otları seçtikten sonra kaynayan suya atın ve yaklaşık 30 dakika bekleyin.Daha sonra elma sirkesini de kaynayan suya ilave edin ve karıştırın.Daha sonra saçlarınızı şampuanla yıkayınız.Oluşan karışımı da saçlarınıza bitene kadar uygulayın.

 

Parlak Saçlara Özel

İçindekiler: 1 portakal, 1 yemek kaşığı bal,birkaç damla sandalağacı yağı

Hazırlanışı: Portakalın suyunu sıkın ve su,bal,sandalağacı yağı ile birlikte karıştırın.Bu karışımı şampuanla saçınızı yıkadıktan sonra durulama esnasında kullanınız.

Görsel kaldırıldı.

Yıpranmış Saçlara Özel

İçindekiler: 1 adet muz,birkaç damla badem yağı

Hazırlanışı: Muz ile badem yağını iyice karıştırınız.Daha sonra saç dersine masaj yaparak uygulayınız.15 dakika bekledikten sonra maden suyu ile birlikte saçınızı durulayın.Ardından şampuanla yıkayınız.

Kuru Saçlara Özel

İçindekiler: 1 yemek kaşığı bal, 1/2 fincan tam yağlı süt

Hazırlanışı: Bal ile sütü birlikte iyice karıştırın ve saçınıza masaj yaparak yedirin.15 dakika geçtikten sonra yumuşak bir şampuan ile saçınızı yıkayın.

Görsel kaldırıldı.

Dökülen Saçlara Özel

İçindekiler: Zeytinyağı, bal, tarçın, 2 yumurta,ıspanak,kişniş,Badem yağı

Hazırlanışı: Zeytinyağı,bal,tarçın ve yumurtayı birlikte karıştırarak özel karışım elde ediniz.Ardından masaj yaparak saç derinize uygulayınız.15 dakika sonra saçınızı yumuşak bir şampuan ile yıkayınız.Bu karışımı haftada 3-4 kez uygulayabilirsiniz.

Kırılan Saçlara Özel

İçindekiler: Hindistancevizi yağı,misket limonu suyu

Hazırlanışı: Haftada iki kez misket limonu suyuyla karıştırdığınız hindistancevizi yağını saçlarınıza sürün.

Elektriklenen Saçlara Özel

İçindekiler:Bal

Hazırlanışı: Bir yemek kaşığı balı 1 litre suyla karıştırın.Bu karışımı şampuandan sonra durulama suyunda kullanın. Saçınızı her yıkadığınızda kullanın.

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.