Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi saç köklerinin çok daha sağlıklı ve yaşam süreleri açısından daha da uzun bir şekilde teller üretilmesi açısından aktif bir hale gelmesi işlemine denilmektedir.

Saç Mezoterapisi’nin klasik ilaçların tedavi etkisine göre üstünlüğü ise; mezoterapideki ilaçların düşük dozlar üzerinden bölgesel olarak kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Yan etkisinin olmaması mezoterapi uygulamasının en belirgin avantajıdır. Ayrıca mezoterapi uygulamasının sonuçları ise oldukça tatminkâr olmaktadır.

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanmaktadır?

Saç mezoterapisi esnasında bu amaca uygun seçilmekte olan ilaç karışımları, bölgesel bir şekilde düşük dozlarda, özel iğneler ve özel teknikle cildin içine enjekte edilir. Derinin orta kısmında bulunmakta olan kılcal damarların ucuna ulaşmakta olan ilaç, hızlı bir şekilde etkisini göstermektedir. Uygulanmakta olan bu ürün, saçlar için gerekli olan proteinleri, anti oksidanları, bölgesel kan dolaşımını artıran ilaçları, mineral ve vitaminleri içermektedir.

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Kişilerin ihtiyaçlarına göre 4 veya 10 seans uygulanabilmektedir. Bu sayı ise saç telleri ve saçlı deri üzerindeki hasarların seviyesine ve saçların dökülme hızına göre değişiklik göstermektedir. Seansların aralığı ise 7 – 10 gün olmaktadır. Kişilerdeki ilk gelişmeler ise üçüncü veya dördüncü seans sonrasında görülmektedir.

 Saç mezoterapisi kesinlikle yan etkisi bulunmayan, çok kısa sürelerde oluşum gösteren bir tedavi yöntemi olmaktadır. Saç mezoterapisi sayesinde saçlı derideki kan dolaşımı yükselir, köklerdeki çoğalma ve büyüme duyuları hızlı bir şekilde uyarılır. Saç mezoterapisi işlemi ucu çok ince olan iğneler ile yapıldığı için çok fazla bir acı hissettirmez. İşlemin ardından yapılan buzlu ped uygulaması sayesinde ise kişi rahatlar ve hiçbir acı hissi duymaz.

Saç mezoterapisi saçı dökülmelere karşı güçlü kılmak ve korunmasını sağlamak, görsel açıdan güzel görünmesini sağlamak ve saçların sıkılaşmasını sağlamak amacıyla yapılmaktadır. 

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.