Abiye Saç Modelleri

Kadınların özel günlerdeki organizasyonlarından en önemli unsurlardan birisi saçtır.

Giyilecek elbiseye karar verdikten sonra hemen önce saçların nasıl yapılacağı düşünülür. Eğer doğal boyasız saça sahipse boya, röfle, balyaj, ombre ya da hafif bir ışıklandırma düşünülür. Bazen boya işinden vazgeçilir bazense katılacağı davet yapacağı değişikliğe bahane olur. Sonuçsa bazen büyük mutluluk ve bazen de maalesef hüsran olur.

Dolayısıyla kadınlar saç konusunda kendilerini emin ellerde hissetmek ister. Güvendiği, bildiği, saçını tanıyan uzman kuaförlerle çalışmak ister ve bu konuda asla taviz vermezler. Hatta memnun oldukları kuaförü çevresinde paylaşarak tavsiye ederler. Kuaföre de sürekli iyi iş yapmak kalır. Hele ki abiye saç konusunda kadınlar asla anlayış gösteremezler. Saç modelleri arasında kuaförler için en zor konsept abiye saç modelleridir. Çünkü abiye saç demek özel bir davet demektir. Dolayısıyla asla hata kaldırmaz. Abiye saç modeli güzel yapıldığında kişiyi tam olarak tamamlar ve güzelliğine güzellik katar. Fakat kötü yapılmış bir abiye saç, özenle seçilip giyilmiş çok güzel bir kıyafeti bile gölgede bırakabilir. O yüzden çok ince ve riskli olan abiye saç modelleri öncelikle giyilen kıyafete göre seçilmelidir.

Nişan, düğün, nikah, mezuniyet, sünnet, kına, yılbaşı baloları, kutlama davetleri ve kız isteme gibi çok özel gecelerde genelde abiye tarzı kıyafetler tercih edilir. Seçilen abiye kıyafetin modeli, rengi, boyu ve mevsimine göre abiye saç modelleri de değişir. Abiye saç için öncelikle saçın rengi mutlaka kişinin ten rengi ile uyumlu olmalıdır. Aksi taktirde çok çiğ ve doğal olmayan bir görüntü oluşur. Saç renginin kişi için uygun olup olmadığı çevredeki kişilerin yorumlarıyla ve eleştirileriyle daha da şekillenir ve bir süre sonra kişi de tarzına en uygun saç rengini oturtur. Zaman zaman bu renkte bazı ton değişiklikleri yapsa da ana renkten uzaklaşmak o kişi için biraz risklidir.

Görsel kaldırıldı.

Abiye saç modeli seçiminde genelde daha önceden yaptırılmış, kendine yakıştığına emin olduğu saç modelleri tekrar tekrar kullanılır. Halbuki abiye saç modelleri yelpazesinde çok çeşitli seçenekler mevcuttur. Bu farklı saç modellerini uygulamak için sadece cesaret yeter. Kişi kendine güvenerek bu saç modelini taşıdığında mutlaka kendine yakıştırır. Acaba yakışmadı mı, hiç alışkın olmadığım bir model, keşke böyle yaptırmasaydım diyerek taşınan saç modeli kişide gerçekten çok eğreti duracaktır.

Abiye kıyafetler genelde straplez olduğunda uzun ya da salınık bir saç modeli tercih edilir. Straplez modelinin verdiği o çıplaklık hissi salık saçlarla dengelenmektedir. Straplez kıyafetlerde elbette toplu saç modelleri de uygulanır. Fakat straplez abiye kıyafetlerde sadece düz fönlü bir saç ya da hafif dalgalı salık saç da çok yakışır. Önü kapalı hatta boynu kapalı abiye kıyafetlerde genelde toplu; havada düz topuz, havada dalgalı topuz, yüksekte sıkı bir at kuyruğu ya da yüksekte örgü saç modelleri çok modadır. Son yıllarda çok değişik örgü modelleri vardır. Eskiden bir tek balık sırtı örgü modeli vardı şimdiyse alt alta 2 adet balık sırtı örgü modeli, yüksekte iç içe örgü modeli, yanlardan asimetrik örgü modelleri çok moda. Örgü modelleri hem iş ortamında hem abiye kıyafetlerde hem de günlük kullanımda her haliyle kadınlara çok yakışmaktadır. Yalnız örgü kullanmak için kişinin alın bölgesi biraz açık olmalıdır ki örgü çok abes kalmasın. Abiye saç modelleri arasında bazı romantik modeller var ki bazı kıyafetlerle çok örtüşüyor. Örneğin yandan dağınık toplanmış modeller, iki yandan kıvrılıp arkada birleşen saç modelleri, hafif dalgalı fönler, kırık fönler, dalgalı bir yandan sarkan modeller gibi.

Abiye saç modellerinde son yıllarda trend yeni yapılmış jilet gibi kalıp saçlar değil de doğal ama şık duran modellerdir. Dolayısıyla doğal duran saçı elde etmek için en son sprey kısmı olmamalı ya da çok az olmalıdır. Çünkü sabitleyici saç spreyleri saçı çok sertleştirir ve biraz dağılıp doğal haline kavuşmasına engel olur. Aynı şekilde briyantin de saçı çok sabitler. Abiye saçlarda yapılmış hissi vermek istemiyorsanız mutlaka çok sıkı duran modellerden uzak durmalısınız. Abiye saçta doğal bir görünüm elde etmek için daha asimetrik, dağınık, doğal haline dönmeye müsait bir model seçilmelidir. Örneğin dağınık örgüler kadını hem şık hem doğal gösterir. Yine hafif kırık fönler de doğal ve şık görünebilir.

Abiye saç seçiminde bazı saç aksesuarlarından da faydalanılabilir. Fakat abiye saç modelleri yeteri kadar gösterişli olduğu için aksesuarda daha hafif objeler seçilmelidir. Romantik abiye saç modellerinde genelde küçük çiçek aksesuarları çok moda. Sade abiye saç modellerinde ise ışıltılı tokalar uygundur. Örgülerde genelde görünmeyen tokalar kullanılır. Dağınık topuzlarda alından saçın arkasına geçen taçlar çok yakışıyor.

Abiye saç modelleri konusunda maalesef kısa saçlı bayanların çok seçeneği yok. Kısa saçlılar abiye olarak çok kıvırcık yapıp havada bir şekil yaratabilirler, yanları arkaya yapıştırıp saçın ortasını havaya kaldırabilirler, hafif kırık bir fön olabilir, düz fönlü yapıp taşlı bir taç ile sadeliği dengeleyebilirler, ya da kıyafeti iddialı seçip düz bir fönle çok da şık olabilirler.

Bazı abiye saç modellerinden örnekler verecek olursak;

Görsel kaldırıldı.Görsel kaldırıldı.

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.