Baş ağrısı

Baş ağrısı meydana geldiği kişide sinir bozucu şekilde kendini baş gösteren bir rahatsızlıktır. Baş ağrısının nedenlerini sayacak olursak onlarca madde meydana gelir. Baş ağrısına çok fazla faktör neden olmaktadır. Bunlardan bazıları; uykusuzluk, yorgunluk, stres, nöropatik hastalıklar, başka bir yerimizin ağrıması, migren, sinüzit, gürültülü ve karmaşık ortamlarda bulunmak, beyni yorucu aktivitelerde bulunmak gibi. Baş ağrısı genç, yaşlı her türdeki insanların başına gelen bir rahatsızlıktır.

Maalesef içinde yaşadığımız hayatın getirdiği olumsuzlukların kişide oluşturduğu en basit ağrılardan birisidir. İş hayatının stresli olması, diğer insanlarla uğraşmak durumunda kalmak, dışarı çıktığımızda trafik stresi, gürültülü ve kirli atmosfer, ailesel problemler, ekonomik krizler, dış görünüş kaygısı, zamanın çok hızlı ilerliyor olması gibi insana ait problemler kişide baş ağrılarına neden olabilmektedir.

Baş ağrısı birkaç saat olduğu gibi birkaç gün ya da birkaç ay boyunca kendini gösterebilir. Baş ağrısı için yapılabilecek ilk şey bir ağrı kesici almaktır. Baş ağrısının nedenine bağlı olarak bu ağrı yarım saat içinde ortadan kaybolabildiği gibi bazen günlerce sürebilmektedir. Bu durumda yapılacak ilk şey hemen bir doktora muayene olup baş ağrısının neden kaynaklandığını öğrenmektir. Rahatsızlığın tipine göre gerekli tedavileri aksatmamak sağlıklı yaşamak için çok önemlidir. Baş ağrısı medikal çözümlerle çözülebildiği gibi bitkisel alternatiflerle de çok etkin bir şekilde çözüme kavuşabilmektedir. Baş ağrısı için çeşitli kürler mevcuttur. Fakat bunları uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.