Beyaz Saçlardan Nasıl Kurtulurum?

Saç beyazlaması dediğimiz olay saça rengini vermekte olan Melanin maddesinin azalma göstererek saçların tırnak gibi şeffafa yakın beyaz bir renge dönüşmesidir.

Saç Beyazlaması Nedir?

Melaninin tamamen kaybolduğu saçta sadece keratin kalır ve saçtaki bu beyaz renk de keratinin rengidir.

Saç Beyazlamasının Nedenleri?

Bu durumu yaşlanma olarak belirlemek zordur, çünkü her yaştan insanda saç beyazlaması olmaktadır. Bu kişilerin genetik yapısıyla ilgili bir durumdur. Saç köklerinde saçın oluşmasını sağlayan hücreler aralarında Melanin pigmentinin salgılanmasını sağlayan melanositler bulunmaktadır. Melanosit yıllar neticesinde ölür ve saça renk veremez duruma gelir. Saç beyazlamasının tek nedeni de budur. Bilimsel açıdan ise melanositlerin niçin öldükleri veya erken yaşlarda öldüğü henüz kesin olarak açıklanamamış bir bulgudur.

Saç Beyazlamasına Alınacak Önlemler Nelerdir?

Piyasa içerisinde bu konu adı altında birçok ürünlerden bahsedilse bile bilimsel açıdan bile saç beyazlamasının önlenmesi mümkün olmadığından bu ürünlere itibar edilmemelidir, saç beyazlamasının bitkisel bir tedavisi bulunmamaktadır.

Saç Beyazlamasını Kapatmak İçin Ne yapılmalı?

Genetik yapılardan kaynaklanan doğal bir süreç olan saç beyazlaması doğal işleyen bir süreçtir. Günümüzde saç beyazlaması için kullanılmakta olan en yaygın yöntem ise çeşitli seçeneklerde saçı boyamaktır.

Bayan bireylerde saç boyama çok yaygın ve ciddi birikimler olduğundan genellikle saç beyazlaması sorun olmamaktadır. Erkeklerde ise saç boyamak yadırganan bir olgu olduğu için sorun olup, erkekler genellikle boyama işine soğuk bakmaktadır.

Saç Beyazlamasının Tedavisi Yöntemi

Piyasada bitkisel açıdan saç beyazlama sorununa birçok ürün sunuluyor olsa da saç beyazlamasını önleyecek en etkili maddeler kimyasal olan maddelerdir. Saç renginin eski haline kavuştuğu belirtilen ürün Ginseng’tir. Her zaman beklenilen yoğun etkiyi göstermese de saçlardaki beyazlarda kısmen de olsa renk artışı elde edilebilmektedir. Ginseng’in ise saçlardaki beyazlığı giderip saça rengini vermesi hakkında da kesin bir bilimsel veri olmamaktadır.

Görsel kaldırıldı.Görsel kaldırıldı.Görsel kaldırıldı.

 

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.