Doğal Saç Bakımı

Saç bakımı günümüzde oldukça büyük bir öneme sahip. Çünkü bakım yapılmayan saçlar zaman içerisinde yıpranarak kopar, azalır ve dökülür.

Hal böyle olunca saçların daha fazla yıpranmaması, kopmaması ve dökülmemesi adına bakım yapma ihtiyacı duyulur. Saçlara yapılabilecek hiçbir kozmetik veya doğal olmayan klinik bakım saçlarınızda istediğiniz etkiyi yaratmaz. bu yüzden saçlara yapılabilecek en iyi bakım doğal olmalıdır.

Doğal saç bakımı evinizin rahatlığında ve konforunda üstelikte ekonomik olarak yapılabilir. Doğal olan ve saça iyi gelen her bakım saçlarınızı koruyup güçlenmesini sağlayacak. Bu yüzden evde yapılan doğal saç bakımı ekonomik ve gerçek anlamda saç yıpranmalarını ortadan kaldırabilecek güçtedir. Evde doğal saç bakımı yağlar ve bitkiler ile yapılmakta. Bu yüzden de saçlarınıza diğer kozmetik ürünler gibi farklı yan etkilerle zarar vermez. İşte saçlarınıza evde yapabileceğiniz doğal bakımlar.

1 - Badem yağı kürü : Badem yağı ile saçlarınızı yıkamadan önce başta saç dipleri ve saç derisi olmak üzere masaj yaparak uygulanır. Badem yağı saçta yaklaşık olarak yarım saat kaldıktan sonra saçlarınıza uygun olan şampuan ile yıkayın. Saçlarınızı ıslakken taramamaya özen gösterin.

2 - Hint Yağı Kürü : Saçları çok besleyen ve canlandıran bir diğer doğal yağ hiç şüphesiz ki hint yağıdır. Hint yağı kürü de tıpkı badem yağı kürü gibi saçlara uygulanır ve burada dikkat edilecek husus saçta en az bir saat kalmasıdır. Bu aşama hint yağı kürüne bir artı daha katmakta ve saçları daha hızlı uzatmaktadır.

3 - Elma Sirkesi : Elma sirkesi her anlamda oldukça şifalıdır. Yemeklerinize lezzet verirken saçlarını da güçlendirir. Bu etkisinden faydalanmak için saçlarınızı yıkamadan önce 5 - 10 damla elma sirkesi ile saçlarınıza masaj yapın ve 5 - 10 dakika sonra normal rutinde saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızın son durulama suyuna elma sirkesi eklemeyi unutmayın. Böylelikle kepeklerinizden kurtulacaksınız.

4 - Karbonat : Saçlarınızın diplerine dokunduğunuzda saçlarınızda sanki küçük sivilceler varmış gibi mi hissediyorsunuz? Bu muhtemelen stresten oluşan bir deri enfeksiyonudur. Bu gibi durumlarda saçlarınızın tamamına veya sadece lokal olarak enfeksiyonlu bölüme bir tutan karbonat serpiştirin ve saç diplerinizin emmesi için saflarınıza oval hareketler ile masaj yapın. Düzenli kullanımda etkisini göreceksiniz.

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.