Ekilen Saçın Uzaması

Öncelikle ilk seanstan sonra tedaviye devam etmek istiyorsanız ,daha önce ekilen saçlarınızın uzaması için yaklaşık  sekiz ve on iki ay arası beklemelisiniz.

Saçın uzaması kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kişiye göre bazen 1 hafta bazen 1-2 ay şeklinde değişiklik gösterir.Transplantasyondan sonra  ekilen yeni saçlarda ve daha önceki sağlıksız saçlarda bir süre dökülme görülebilir.Ekilen saçın dökülmesi çok doğal ve sık görülen bir olaydır.Saçınız uzama evresinde tekrar yerine gelecektir.

Saç ekimi oldukça büyük çaba ve dikkat isteyen bir yöntemdir.Dr . Bernstein ve Rassman bir çok hastada ekilmiş saçların çoğu kısmının  3-4 aya kadar uzama göstereceğini belirtmişlerdir.

Saç ekimini yapan uzman çok ufak parçalarla çalışmaya uyum sağlamanın bir yetenek ve efor gerektirdiğinin altını çizmiştir.

Saç ekimini yapan uzman sözlerine şu şekilde devam etmiştir:

"Bugüne dek gördüğüm en iyi sonuçları almamıza karşın, uzun,stres dolu ve aşırı efor gerektiren bir yöntem olduğunu belirtmiştir.Bu tip saç ekiminin arada sırada çıkan hastalara uygulayıp iyi sonuçlar alacağını düşünen uzmanlar için tavsiye edilmemiştir. Bu yöntem küçük görülemeyecek kadar zordur.Konstrasyon, organizasyon ve çok fazla yetenek gerektirmektedir. Bu tip saç ekimini ne kadar çok yaparsam, beni o derece alçakgönüllü olmaya teşvik ediyor.Bu saç ekimini yapan doktorlar çok dikkatli olmalıdır."

Saç ekimi yaptıracak olan hasta,saç ekimi konusunda bilgisi olan ve doğrudoktor seçimi konusunda aynı derecede hassas davranmalıdır.

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.