En İyi Saç Boyası

Saçlar hem kadınların hem de erkeklerin asla vazgeçemeyecekleri ve ödün veremeyecekleri en değerli aksesuarından biridir. 

Özellikle bir kadının saçlarına verdiği değer tartışılamaz bir noktadır. Küçük yaşlardan itibaren başlayan saç şekillendirmeler yaş ilerledikçe saç renkleri olarak da değişiklik göstermektedir. Hemen herkes tarafından yanlış bilinen bir olgu vardır ki o da bir kadın karşı cinsi için süslenmez. Karşı cins için kendisine ve saçlarına değer vermez. Kadın önce kendisine olan saygısı ve özgüveni için saçlarına değer verir daha sonra hemcinsleri için saçları önemlidir ve son olarak karşı cinsi için saçlarında ve kendisinde değişiklikler yapar. Bir kadının kilit noktası saçlarıdır. Saçlarında yapmış olduğu ya da yapacak olduğu değişimler gerek ruhsal gerek fiziksel olarak bir kadını tamamen değiştiren unsurlardan biridir. Değişmek ve kendisine yeni bir imaj katmak isteyen kadınlar işe saçlarından başladıklarına göre saç kesiminden sonra gelen en önemli olgu saç rengidir. Saç renginin değişimi kadınlarda genel olarak ruh haline doğrudan bağlantılıdır. Olumsuz bir ruh hali varsa genelde koyu saç renkleri, pozitif bir ruh hali varsa daha açık saç renkleri tercih edilmektedir.

Günümüzde saç boyatmanın belirli bir yaşı kalmamıştır. Önceki yıllarda küçük yaşta olan çocuklar için saç boyamanın yanlış olduğu söylense de günümüzde bu cümlenin de pek bir hükmü kalmamıştır. Küçük büyük, yediden yetmişe her kadının yapmış olduğu boyama işlemi üstünkörü yapılacak bir işlem değildir. İşinin uzmanı olan usta kuaförler tarafından yapılması gereken bir şeydir. Bu kadar önemli olan saçlar için temel bir değişiklik yaratan saç renginde en iyi saç boyasının kullanılması gerekmektedir. Saçlar ve boyalar ile ilgili yeterince bilgiye sahip olmayan kişiler en iyi saç boyasının hangisi olduğunu bilemez. Günümüzde profesyonel olarak saç boyası imal eden markaların yanı sıra oldukça sağlıksız saç boyası üreten firmalar da bulunmaktadır. Bazı üretimler her ne kadar doğal içeriklerden oluşsa da kalitesiz olan çoğu saç boyasında insan sağlına zarar verebilecek düzeyde kimyasal madde bulunmaktadır. Bu kimyasal maddeler saç derisinden insanın vücuduna işlemektedir. Bu da kişilerin sağlığını oldukça olumsuz etkilemektedir. Ayrıca saç boyaları ile boyama işlemi esnasında ortaya çıkan kimyasal maddeyi solumak da oldukça sağlığı tehlikeye atan bir durumdur. Saç boyama işlemi sırasında sağlığı tehdit eden bir diğer olay da saç boyasına tenimizin değmesidir. Saç boyaları içerdikleri zararlı maddelerden dolayı mutlaka eldiven kullanılarak uygulanmalı, saçın ön taraflarını ve kenarlarını boyarken yüz bölgesinde ya da ense, boyun bölgesinde her hangi bir noktaya bulaştığında mutlaka hemen silinmelidir. Aksi taktirde saç boyası ne kadar iyi ve kaliteli olursa olsun mutlaka insan sağlığına değişen oranlarda zararı bulunmaktadır.

En iyi saç boyası ile ilgili araştırma yapmak isteyen ve yapacağı araştırmaların sonucunda saç tipi için en sağlıklı olan saç boyasını kullanmaya karar veren kişilerin bilmesi gereken birkaç önemli bilgi vardır. Saç boyası %100 doğal içerikten oluşmaz. İçerisinde bulundurduğu kimyasallar muhakkak vardır fakat en az kimyasal içeriğe sahip oldukça doğal içerikli olan saç boyaları vardır. Bunlar saç boyaları içerisinde en iyisi ve en sağlıklısı olarak bilinmektedir. Saçlarınızın boyama işlemini kendiniz yapacaksanız ya da kuaförünüzde yaptıracağınız boyatma işleminde sizin alacağınız saç boyasının kullanılmasını istiyorsanız ten renginize ve saç tipinize uyumlu olacak saç boyasını tercih etmeniz gerekmektedir. Elbette tercihinizi yaparken saç boyasının içeriğinde bulunan maddeleri de incelemeyi unutmamanız gerekir. Bunların yanı sıra bilinen markaların saç boyalarını tercih ederseniz hem daha güvenli hem daha sağlıklı olacaktır. Fakat bunun yanı sıra kaliteli marka olarak bilinen fakat içeriği aslında kalitesiz olan bir çok saç boyası markası da piyasada mevcuttur. Dolayısıyla bir miktar kimya bilginiz varsa saç boyası kutusunun arkasında yer alan içerik bölümünü okuyup içerdiği kimyasal maddelerin ne ve ne kadar olduğunu tahmin edebilirsiniz. Ya da satın aldığınız saç boyasının sizde ve saçınızda ne etki bırakacağını uyguladıktan sonra yaşayarak öğrenebilirsiniz. Zira çok kaliteli olarak bilinen bir saç boyası markası sizin saçınızda olumsuz etkiler bırakabilir.

Bilinen markaların saç boyalarını tercih etmenizin size sağlayacağı avantajlardan biri pek çok onay almış bir saç boyası kullanacak olmanızdır. Bunun yanı sıra güvenilir bir markadan alışveriş yaparsanız olumsuz herhangi bir durumla karşılaşmanız durumunda karşınızda muhattap olarak bulabileceğiniz yetkili kişiler olacaktır. Saç boyası alırken en iyisini tercih etmek istemeniz son derece doğal olan bir durumdur. En iyi saç boyası içeriğinde doğal özler bulunduran ve saç köklerini besleyecek yağlar ile zenginleştirilmiş olan saç boyalarıdır. Saçlarınızı boyarken ve bu boyaları alırken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri de tarihinin geçmemiş olmasıdır. Aksi takdirde beklenmedik reaksiyonların oluşmasına sebep olabilen saç boyaları istenmeyen etkiler doğurur. İyi ve kaliteli bir saç boyası diğer sıradan kalitesiz saç boyalarına göre daha pahalı oluşuyla kendini ayırır.

Piyasada çok çeşitli iyi saç boyası markaları mevcuttur. Bunlardan bazıları; koleston, wella, loreal, palette, garnier, inoa, voila, syoss olarak sayılabilir. Bu markaları kullanan çeşitli kadınlar için bütün markalarla ilgili yaptıkları yorumlar çok farklı olabilmektedir. Çünkü saç boyalarının kişide yarattığı etki tamamen kişiye özgüdür. Bir saç boyası markası bir kadına çok iyi gelirken bir diğerini olumsuz etkileyebilir. Tabi bunun yanında kişilerin alerjen durumları da çok önemlidir. Cildi ve yapısı çok alerjen bir kadın çok sık saç boyası kullanamamaktadır. Ya da piyasada tamamen bitkisel saç boyası olarak yer alan markaları kullanabilmektedir. Yani sonuç olarak en iyi saç boyası kişiden kişiye göre çok değişiklik göstermektedir. 

 

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.