Erkek Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır

Stil hem bir erkek hem de bir bayan için vazgeçilmez unsurlardan biridir.

Giyilen kıyafetler, ayakkabılar, çoraplar, bu kıyafetlerin kombinleri, saat, kemer, çanta, şapka, kravat, broş, fular gibi kullanılan aksesuarların birbirleri ile uyumu ve bunun gibi daha pek çok ürün, stili belirleyen unsurlardan bazılarıdır. Hem erkekler için hem de bayanlar için stilin en önemli parçalarından biri ise saçlardır. Saçlar dış görünüşünüzde sizi ele veren en önemli unsurlardan biridir. Eğer temiz ve bakımlı saçlara sahipseniz karşı tarafta oluşturacağınız duygular ve düşünceler de bir o kadar değerli ve olumlu olacaktır. Temiz ve bakımlı olmayan saçlara sahipseniz oldukça zor durumda kalacağınız yadsınamaz bir gerçektir. Saçlarının daima bakımlı ve canlı görünmesini isteyen erkekler için oldukça pratik olan saç bakım önerilerini sizinle paylaşacağız.
Saç bakımı için yapılması gereken ilk adım kullanılan temizlik ürünlerinin saç tipine uygun olup olmadığını tespit etmek olacaktır. Örneğin saç tipiniz yağlı ise yağlı saçlara özel bir saç bakım ürünü kullanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde saçlarda oluşacak kepeklenmelerin önüne geçemezsiniz ve daha çok sorun ile karşı karşıya gelirsiniz. Günümüzde saç ve deri tipinizi analiz ettirmek ve buna uygun ürünler kullanmak artık çok kolay bir hâle gelmiştir. Zira saç bakım ürünlerinin de satıldığı kozmetik mağazalarında görev yapan uzmanlar sizi saçlarınız ile ilgili doğru yönde yönlendirebilmektedir. Saç için mutlaka uzman biri tarafından tavsiye almak çok önemlidir. Çünkü herkesin, her iki cins insanın, her yaştan insanın saç yapıları birbirinden çok farklıdır. Herkes saç yapısı ile ilgili detaylı inceleme yaptırdıktan sonra piyasada bulunan uygun saç bakım ürünlerini kullanmalıdır. Saçlarınızı yalnızca temizleme ürünleri ile değil, çeşitli bakım kürleri ile de desteklemelisiniz. Böylece sürekli sağlıklı, bakımlı, dökülmeyen, kepeklenmeyen, kırılmayan, kopmayan bir saça sahip olursunuz.
Erkeklerin korkulu rüyalarından biri olan kepek sorunu aslında gün içerisinde kullanılan jöle, sprey ve buna benzer saç ürünlerinin gün sonunda yeterince temizlenmemesinden kaynaklanmaktadır. Saçlarda kullanılan bu ürünler yeterince temizlenmezse saç diplerinde tabakalaşma yapmaktadır. Saç dipleri ve deride oluşan tabakalaşmalar bir süre sonra saçların nefes almasını engeller. Bu da hem dökülme hem de kepek gibi pek çok sorunun oluşmasına sebep olan bir etken olarak karşımıza çıkar. Kullanılan ürünler saç diplerinde tortulaşma yapmaması için gün sonunda saçlar iyice temizlenmeli ve bol su ile durulama yapılmalıdır. Aslında sağlıklı saçlar için en doğrusu jöle, sprey, briyantin gibi ürünlerin hiç kullanılmamasıdır fakat kişi gün içinde saçının istediği gibi görünmesi için bu ürünlere başvurmak zorunda kalıyor. Bu noktada yapılması gereken şey eve geldikten sonra bu ürünlerin saçtan ayrılması için saçı güzelce yıkamaktır.
Erkeklerde kısa saça alışkın olmamız aslında çoğunluğun öyle olmasından kaynaklıdır fakat uzun saç kullanmayı tercih eden erkeklerin sayısı da azımsanamayacak kadar çoktur. Kısa saçlı erkeklere göre çok daha fazla görevi olan uzun saçlı erkekler de öncelikle saç tipleri ile uyumlu bir ürün kullanıp kullanmadıklarına dikkat etmelidirler. Saç tipleri için uygun olan ürünü kullandığından emin olan kişiler uygun bakım maskelerini yapmak zorundadır. Özellikle uzun saçlı erkekler yaklaşık olarak iki haftada bir çeşitli bakım maskeleri ve kürler uygulamak zorundadır. Aksi takdirde saçları gereken bakımı ve onarımı görmez. Bunun sonucunda da saçta dökülmeler ve sertleşme gibi sorunlar meydana gelir.
 Saçları seyrek olan ve gürleştirmek isteyen erkekler saçlarını sık sık kazıtmayı tercih etmektedirler. Saç kazıtmak saçların gürleşmesi için belirli bir yere kadar işe yarayan bir yöntemdir. Belirli bir süreçten sonra saç kökleri kazıtma işleminden zarar görür ve saçın anatomisi değişir. Bütün bunlara sebep olmamak için saçlar sık aralıklar ile kazıtılmamalıdır. Saçlarını kazıtmak yerine maske yapan ve yaptıran erkekler çok daha iyi sonuçlar almaktadır. Saçları gürleştirmek için öncelikle saçlardaki dökülmeyi durdurmak gereklidir. Bunun için bitkisel özlü şampuanlar ve bakım kürleri kullanılmalıdır. Isırgan otu özlü şampuanlar ile işe başlanabilir. Bunun yanı sıra belirli süreler içerisinde uygulayacağınız bakım kürleri de oldukça işe yarayacaktır. Bemix, Evigen, E vitamini, B12 vitamini, B6 vitamini ve badem yağı ile hazırlayacağınız karışımı haftada ya da 2 haftada bir olarak saçlarınıza uygulayıp 1 saat bekletmeniz gerekmektedir. 1 saat beklettikten sonra bol su ile duruladığınız saçlarınızdaki farka kendi gözleriniz ile şahit olacaksınız.

Erkek ya da bayan hiç fark etmez vücut sağlığı için olduğu gibi saç sağlığı için de saçlara dışarıdan bakım yapmanın yanı sıra beslenmeye dikkat ederek de saçı içten beslemelidir. Saçın sağlıklı olması için bol su içilmelidir. Günde en az 2 litre içilen su vücuttaki hücrelerin canlı ve sağlıklı kalmasını sağlayacaktır. Suyun yanı sıra dengeli ve her çeşit besin grubundan tüketerek de saçın içeriden beslenmesi sağlanmış olur. Vücudun dolayısıyla saçın da vitamin, mineral ve diğer besleyici besin gruplarına ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaçları karşıladığımız müddetçe sağlıklı saçlara bir ömür boyu sahip oluruz. Sağlıklı, ışıltılı, bakımlı, gür, kırılmayan saçlarla gezdiğinizde herkes size gıpta eder.

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.