Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saçlar kadınların vazgeçilmez güzellik tamamlayıcısıdır. Saçlarla güzelliği yakalamaya çalışırken kadınlar oldukça çaba sarf ederler.

Gündelik hayatta farklı, iş hayatında farklı, davetlerde farklı tarzlar deneme durumundadırlar. Bir de saçların şekilden şekle girmesi ve sürekli modaya göre renk değişmesi sonucu yıpranması vardır. İşte bu nedenle saçların yeniden canlanması için kesilmesi şarttır fakat hiçbir kadın kolay kolay saç kestirmek istemez ve kısa saç sevmez.

Saçlarını kestiren çoğu kadın saçlarının hemen uzamasını ve tekrar sağlığına kavuşmasını ister. Sağlıklı saçlara sahip olmak ise birçok bakım gereksinimini beraberinde getirir. Bunun yanı sıra kolay ve hızlı saç uzatan basit yöntemler vardır. Üstelik bu yöntemlerin çoğu evde rahatlıkla ve kolaylıkla hazırlanabilir. Bu sayede saçlar hem bakımlı olur hem de hızla uzayarak saçların istenilen seviyeye kısa sürede ulaşmasını sağlar.

Saçların hızlı ve bakımlı bir şekilde uzaması konusunda yapılacak yöntemlerden bazıları şunlardır; öncelikli olarak saçların uzaması için bakımlı bir saç derisine ve güçlü saç köklerine ihtiyaç vardır. Saç tellerinin dokusu ne kadar parlak ve ışıltılı olursa olsun saç köklerine gereken bakım ve önemi göstermezseniz saçlar bir süre sonra zayıf görünmeye başlayacaktır. Saç köklerini güçlendirmek için yapılması gereken 3 temel şey vardır. Bunlardan birincisi; saç derisini temiz tutarak bakteri ve yağ oluşumunu önlemek yani saçları düzenli şekilde yıkayarak temiz tutmaktır. İkincisi ise düzenli masajlar yaparak kan dolaşımını artırmaktır. Bu masaj tedavisi gayet basit bir işlemdir. Masaj işleminin uygulanışı banyoda saçları köpükleyerek parmaklarla daireler çizmek şeklindedir.

 

Saç köklerini güçlendirmenin üçüncü şartı da doğal yağlarla saçların kurumasını önleyerek nemli kalmasını sağlamaktır. Bu yağlar bilindiği gibi herkesin evinde bulunan ya da aktarlardan kolaylıkla temin edilebilen; badem yağı, zeytinyağı, yılan yağı gibi. Bu 3 temel kuralı saçlarınızın sağlığı için hayatınıza adapte ederseniz saç köklerini güçlendirip, kepek oluşumunu ve cilt hastalıklarını önleyerek sağlıkla uzayan saçlara sahip olursunuz. Saçların sağlığı için bahsettiğimiz kurallar arasında masaj yapmak çok büyük öneme sahiptir. Çünkü masaj kan dolaşımını hızlandırdığı gibi saç derisinde de rahatlatıcı bir etki sağlamaktadır. Saç derinize masaj yaparken 1 çay kaşığı lavanta yağına 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırabilirsiniz. Bunun gibi doğal yağlar saç derinizi yumuşatırken saç tellerini nemlendirecek ve cildi de koruyarak saç uçlarının kırılmasını gözle görünür oranda azaltacaktır. Hızlı saç uzatmak için bir diğer yöntem ise eczanelerde ve marketlerde satılan birçok kozmetik ürün ve şampuanlardır. Bu ürünleri tercih etmek istemeyenler içinse vitamin takviyeleri bulunmaktadır. A ve C vitaminini içeren multivitamin takviyeleri saçların sağlıklı uzamasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca saç uzamasına yardımcı olan ve saçlar üzerinde olumlu etki sağlayan doğal ürünler arasında beta karoten, keten tohumu, ısırgan otu, silis bulunmaktadır.

 

Saçların hızlı uzaması için yapılabilecek bitkisel kürler vardır ve çoğu kadın evinde az para harcayarak bu gibi kürlerle saç bakımını sağlamaktadır. Bu kürler içinde bilinen ve yaygın olanları vardır. Örneğin;

 

Hindistan cevizi kürü: Hindistan cevizi kozmetik saç ürünlerinde en çok tercih edilen maddedir çünkü içerdiği protein ve besleyici vitaminleri sayesinde saçı yeniden yapılandırmaya yardımcı olur. Uygulanışı ise çok kolaydır ve saç uzatma kürünün  içeriği; 1 yemek kaşığı hindistan cevizi içi, 1 yemek kaşığı yoğurt, 2 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 yumurta sarısı, 2 tatlı kaşığı tarçın ve 1 tatlı kaşığı zencefil tozu karışımı şeklindedir. Bu malzemelerin hepsi karıştırılarak kısık ateşte biraz ısıtılır ve tüm saça uygulanarak streçle sarılır. 60 dakika bekletilerek şampuanla durulanır. Bu kürü ilk kez yapan kişiler dahi saçlarındaki farkı hemen görecektir çünkü çok besleyici olan bu kür saçları sağlığına kavuşturarak uzamasını sağlayacaktır.

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.