Kahverengi Saç Tonları

Saç, bir kadının en değerli ve vazgeçilmez olan aksesuarıdır.

Bir kadın küçük yaşlardan itibaren kendisine ve özellikle de saçlarına değer vererek büyümüştür. Hangi kadın çocukken kafasına külotlu çorap geçirip eline bir mikrofon alıp şarkı söylememiştir acaba. Uzun saça olan hayranlık kadının her döneminde devam etmektedir. Çocuk yaşta kendini uzun ve bakımlı saça sahip ünlü bir şarkıcı olarak hayal etmiştir. Bir saçın bir kadına verebileceği gücün sınırı yoktur. Kadın çok iyi biliyordur ki saçlarını gerektiği zaman silah olarak, gerektiği zaman bir savunma mekanizması olarak kullanabilecektir. Bütün bunlar kadınlar ve saçları arasındaki duygusal bağlardan kaynaklanan konulardır. Kadın, saçına o kadar büyük bir bağla bağlanır ki gün boyu ya da hayat boyu saçı için ayırdığı vakit ve özen çok fazladır. Çünkü saç işi çok detaylı bir konudur. Bu konu içinde saçların kesimleri, boyları, şekillendirmeleri ve renkleri vardır. Denize atılan bir taşın suda bir iz bırakması ve o izin giderek büyümesi gibi çoğalan ayrıntılar yalnızca kadınlara özgü değildir. Saçlar, renkler, tonlar, şekiller, modeller, kesimler, kısacası saçla ilgili her şey ile ilgilenen milyonlarca saç uzmanı, stilist ve kuaför vardır. Saç tonları da oldukça ayrıntılı bir konudur. Her kadın ten rengi ile uyumlu bir saç tonu yakalamak ister. Ten rengine göre doğru saç tonunu tutturmak tam bir ustalık ister. İşte bu noktada mutlaka bir uzmana danışmak gereklidir. Çünkü uzmanlar her marka saç boyasını tanır, hangi tonu hangi renk ile tutturacağını iyi bilir ve sonuç olarak bir sürpriz çıkmaz. Saç tonları arasında kadınlar tarafından en çok tercih edilen renk kahverengidir. Kahverengi saç tonu renkler arasında tam bir ara renktir. Dolayısıyla hemen hemen her ten rengi ile güzelce uyum sağlar. Açık tenli kadınlar kahverengi renginin bal, karamel, köpük tonlarını tercih ederken buğday ya da daha koyu tenli kadınlar kahverenginin kızıl, bakıra kaçan tonlarını daha çok tercih etmektedir.
         Kahverengi saç tonları doğru tenler ile kullanılabilecek olan mükemmel bir tonlamadır. Saç renginin sıcaklığı ve doğallığı kadının güzelliği ile birleşince kendini çok daha güzel yansıtan bu renkleri yazımızda sizlerle paylaşacağız. Altın kahve tonu, karamel kahve tonu, bal kahve tonu, capuccino kahve tonu, doğal kahve tonu, kumral kahve tonu, açık kahve tonu, küllü kahve tonu, kestane kahve tonu, çikolata kahve tonu ve koyu kahve tonu gibi kahverengi saç boyasının pek çok tonu ve çeşidi vardır.
          Her saç markasının kendine özgü bir özel renk tonlaması vardır.  Saçlarını kendi boyamayı tercih eden bayanlar bu tonları belirtildiği şekilde tutturabilmek için oldukça büyük emekler harcamaktadır fakat saçlarının doğal tonu ile boyayacak oldukları rengin ilişkisi, daha önceden işlem görmüş bir saça sahip olmaları, daha önceden boyanmış ya da çeşitli açıcılar ile açılmış bir saç rengine sahip olmaları ve daha buna benzer pek çok durum boyanacak olan saçın renk tonunun tam olarak tutması ile ilişkilidir. Dolayısıyla saçında köklü bir değişiklik yapacak olan, saçın görselliğine çok fazla önem veren, saçta oluşacak hataları çok fazla önemseyen kadınlar saç boyama işini mutlaka bir uzmana bırakmalıdırlar. Aksi taktirde yanlış yapılan uygulamalar neticesinde saçın yanmasına kadar varabilen saç boyama kazaları olabilir.
         Kuaförlerde boyatılacak olan saçlarda dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. İstediğiniz rengin tam olarak tutup tutmayacağını bir profesyonel bakış açısı ile öğrenip ona göre hareket edebilirsiniz. Saçlarınızda yapılacak olan boyama işleminin sonrasında çeşitli rötuşlar ile görünen rengi tamamen farklılaştırabilir, daha özel ve güzel bir hâle getirebilirsiniz. Örneğin buğday ya da esmer bir ten rengine sahipseniz ve saçlarınız koyu kahve, açık kahve ya da kahvenin herhangi bir tonunda ise saçlarınıza yapılan boyama işleminden sonra saç renginizden birkaç ton açık bir renk ile ışıltı işlemi yapabilirsiniz. Yaptığınız ışıltı saçlarınızın esas rengini hem daha iyi gösterecek hem de size çok daha farklı bir görünüm katacaktır.
          Saçlarınızda kullanacağınız renkler saç kesimleriniz ile kendini daha çok belli edebilir. Örneğin uzun bir saçın tamamında kendini çok fazla göstermeyen renk arasına ışıltı katıldığında renk tonu kendini daha çok belli edecektir. Kısa saç tiplerinde ise kahverengi tonlarda boyanın kullanılması çok daha etkileyici ve büyüleyici bir görünüm kazandıracaktır. Asimetrik bir saç kesiminde kullanılacak olan kahverengi tonlar ve bu tonlar ile uyumlu olarak kullanılacak olan ışıltı tonları hem moda trendlerine uygun olacak hem de sizi hiç beklemediğiniz bir anda bir saç ikonu yapacaktır. Kırk yıl hatır bırakan kahve gibi akıllardan çıkmayacak bir saç renginiz olsun istiyorsanız ten renginiz ve yüz tipinizi iyice analiz ederek kendinize uygun olacak kahverengi tonu belirleyin. Bu analizi yapıp kararınızı verirken uzman kişilerden yardım almayı da unutmayın. Yapacağınız seçimler her ne olursa olsun doğallığınızı ön planda tutun. Doğal olmak hem güzelliğinizi hem de asilliğinizi daha çok arttıracaktır.

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.