Katlı Saç Modelleri

Bayanların en hassas noktası eminiz ki saçlarıdır.

Yıllardır bayanlar saçlarına şekil verip, rengini değiştirip, farklı modeller deneyerek erkekler tarafından beğenilmek aynı zamanda aynaya baktıklarında mutlu olabilmek ister. Çoğu genç kız uzun saça gönül verip saçlarını uzatma taraftarıdır ve kestirmek istemezler. Bayanlar saç bakımına ve görünümüne erkeklerden daha fazla önem verir. Her gün bir kaç saatini kuaföre ayıran bayanlar saçlarına bir ayrı özen gösterirler.

Bayanlar her geçen gün güzellik adına farklı ürünler ve işlemleri saçlarına uygular. Kendisi için en güzel saç stilini aramakla meşgullerdir. Kendisine uygun saç stilinin en önemli aşaması kesimine bağlıdır. Uzun saçlı bayanlar genelde saç kesimi konusunda biraz daha hassas oluyor. Kuaförler de onları memnun etmek adına saç boyuna el sürmeden katlı saç kesim modellerini deniyorlar. Bu şekilde hem saç boyu kısalmıyor ve bayanlar için farklı stiller yaratılarak bayanlar memnun ediliyor. Bu katlı saç kesim modelleri kuaförün yaratıcı zekasıyla mükemmellikler ortaya çıkarılabiliyor. Katlı saç modelleri sayesinde arzu edilen şekilde saça hava katılabilir ve yine arzuya göre çeşitli su dalgaları ya da bukleler yapılabilir.

Seyrek ve cansız saçlarından şikayetçi olan bayanların da kurtarıcısı katlı kesim modelleridir. Bu sayede cansız saça bir hava katılarak istenilen güzel görüntüyü elde edebilirsiniz. Katlı saç kesim modellerinin o kadar çeşitli seçenekleri vardır ki bayanlara birçok yeni stil avantajı sağlamaktadır. Katlı saç kesimi bayanları arzuladığı şık ve gösterişli görünüme kavuşturabilir. Katlı saç kesiminin bayanlara sağladığı bir diğer avantajı da katlı saç kesimiyle küt saça göre daha farklı modeller elde edilip tek düzeden uzak her gün yeni bir tarz ile kullanabilmektir.

Bir gün doğal dalgalar oluşturup sokağa çıktığınızda çekici bir görünüme bürünebilir. Diğer bir gün ise düz bir fön çektirip saçınıza maskülen bir hava katabilirsiniz. Katlı kesim sayesinde her tarza uyum sağlayan bir saça sahip olabilir; topuz modellerinde, fön modellerinde ve dağınık modellerde çeşitli stilleri deneyebilir. Tarzınıza en yakın modeli seçmekte elinizde çeşitli seçenekler bulundurabilirsiniz. Özellikle yıpranmış, zayıf, ince telli saçlara sahipseniz sizin için en uygun kesim katlı kesim olacaktır. Bu sayede hem istenmeyen saç kırıklarınızdan kurtulur, cansız saçınıza hava katabilir aynı zamanda da daha hacimli saçlara kavuşabilirsiniz. Kısa zamanda saçlarınızda harikalar yaratabilirsiniz. Aynı zamanda kalın telli saçlar için de kurtarıcı çözüm katlı kesim olacaktır. Bu sayede saçlarınızın ağırlığından kurtulacak ve saçlarınız kabarmadan dilediğiniz saf dokunuşları saçınıza uygulayabileceksiniz. Küt saçlarda genelde fön yapılmadan hacimli bir görünüm elde edemeyebilirsiniz. Fakat katlı saç modelleri sayesinde günlük hayatta saçınızı yıpratmadan doğal görünümünü kullanarak şekil verebilir ve istenilen görüntüyü elde edebilirsiniz.  2015'te de katlı saç modelleri uzmanlar tarafından önerilenler arasında ve popüler bir kesim olarak yerini korumakta olacaktır.

Dalgalı bir saçınız varsa katlı saç kesimi yaptırarak doğal dalgalarınıza farklı bir hava, farklı bir tarz getirebilirsiniz; bu size daha feminen, daha doğal bir görünüm sağlamanıza yardımcı olacaktır. Katlı saç kesimine ayrı bir hava daha katmak isterseniz katlı kesime röfle ve gölgeler attırarak daha çekici ve gizemli bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca saç uçlarında da ufak gölgeler sizi daha güzel bir görünüme kavuşturabilir. Ama günlük hayatta katlı saç kesimini doğal kullanırsanız saçınızı fazla yıpratmadan uzun süre sağlıklı saçlara sahip olursunuz.  Katlı kesim modellerde kendinize en yakışan tarzı seçin ve uzun süre rahatlıkla kullanabileceğiniz mükemmel saçlara kavuşun.

Katlı saç kesiminin tek problem yaratabileceği husus kimin tarafından yapıldığıdır. Çünkü her kuaför iyi bir katlı kesim yapamaz. Katlı saç kesimi görüntüsü itibariyle kolay gibi görünmekte fakat aslında özellikle katlı kesimde katların çok dengeli ve hatasız olması gereklidir. Aksi taktirde katlar arasında bozukluklar, saçın sağ ve sol bölgelerinde iniş çıkışlar göze çarpar, bu da saçı kötü ve kalitesiz gösterir. Katlı kesim modeli seçiminde saçımızın düz, kıvırcık ya da dalgalı olmasının da etkisi vardır. Örneğin dümdüz bir saçı olan bayanların katlı saç kesiminde konusunda çok uzmanlaşmış bir kuaföre gitmelidir zira düz saç hatalı kesimi diğerlerinden daha fazla gösterir. Kıvırcık saça sahip bayanların ise kat aralarını çok iyi ayarlatmaları gereklidir çünkü kıvırcık saçlar kuruduğunda kendini yukarı doğru çekeceği için katlar arası fazla olursa kötü görünür. Katlı saç kesiminde en kolay saç tipi dalgalı saçtır. Hatayı daha iyi örtmekle birlikte dalgalı şekilden dolayı her tarafı aynı olmadığı için daha havalı bir görünüme neden olur.

Katlı saç kesimine ilaveten bazı bayanlar bir de kahkülü denemektedir. Kahkül, kullanılışı itibariyle biraz zor bir saç modelidir. Özellikle yaz mevsiminde havaların sıcak oluşundan dolayı kahkül kişiye sıkıntı vermektedir. Bunun yanında dalgalı ve kıvırcık saç tipine sahip bayanlar da kahkül konusunda problemler yaşamaktadır. Çünkü kahkülün her zaman dümdüz görünmesi gereklidir. Kahkül konusunda elbette ki kahkülü kesen kişinin kesinlikle uzman olması gereklidir. Aksi taktirde kahkülün istenenden daha kısa olması, yamuk yumuk olması kaçınılmazdır.

Katlı saç modeline son zamanlarda çok popüler olan ombre de çok yakışmaktadır. Ombre yapılışı itibariyle saçın ortalarından itibaren uçlarına kadar değişen renk tonlarında olduğundan dolayı bu renk değişimleri ile birlikte bir de saç boyu yer yer değişince ombre tonları daha belirgin ve doğal gözükmektedir. Katlı saç kesiminde dikkat edilecek bir diğer nokta da saç önlerinin normalde nereden ayrıldığıdır. Çünkü doğru ayrım verilmeden uygulanan saç katları daha sonra başka yerden ayrıldığında hatalı gözükmektedir.

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.