Kısa Saç Topuzu Nasıl Yapılır?

ÖZEL GECELER İÇİN UYGUN KISA SAÇ TOPUZLARI

Kısa saç topuzları yapımında saçın belli başlı bölgelerinden toplamalar yapılması gerekmektedir. Eğer ki at kuyruğu ile toplama yapılarak uzun saçtaki topuz işlemleri uygulanır ise saç özellikle enselerden dağılabilmektedir. Topuz yapabilmeniz için saç kısalığınızın minimum olarak küt saç boyunda olması uygundur. Daha kısa saçlarda uygulanan topuzlar istediğiniz şıklığa ulaşmayabilir.

Kısa Saç Topuzu Nasıl Yapılır?

Öncelikle saçlar kulak arkasından tepeye doğru bir tutam alınarak ayılır. Tepede kalan alanda bulunan saçları v şeklinde toplayarak diğer saçlardan ayırmanız gerekmektedir. Ardından sprey işlemi uygulayarak iyice kıvırmanız gerekiyor.

Kıvrılan saçı doğal olarak ikiye ayırmış oluyorsunuz. İki tutama da tel toka takılarak diğer saçlar ile karışması engelleniyor. Bu işlem sayesinde doğal bir at kuyruğu oluşmaktadır.

Ardından bu işlemi diğer kalan tüm saçlara uyguluyorsunuz. Ensedeki saçları ise tepedeki daha önceden topladığımız alana gelecek şekilde kıvırarak yukarıdan aşağıya doğru tel toka takıyoruz. Yan taraftaki saçlarınızı geriye doğru alırken isteğinize göre önlerden bir kaç tutam kahkül bırakabilirsiniz. Eğer ki yüz hatlarınız yuvarlak ise bırakacağınız tutamlar size ayrı bir hava katabilir.

Yapılan her toplama işleminde mutlaka sprey kullanılması gerekmektedir. Toplanmadan kalan tepedeki saçlara krepe yapılarak kabarıklık ve hacim kazandırmalısınız. Krepe sonucunda tutamları istediğiniz şekilde topuzunuzun etrafına dağıtabilirsiniz. Özellikle dağınık tarz saç modellerine ilgi duyan hanımların krepe işleminin ardından tutam saçları dağıtması hem doğal hem de şık bir görünüm kazandırmaktadır. Özel geceler için kullanabileceğiniz kısa saç topuz modeline bu şekilde ulaşabilirsiniz.

Görsel kaldırıldı.

Notlar :

-Krepe işlemi için özel olarak tasarlanan taraklar ile uygulanması gerekmektedir.  
- Sprey tercihi olarak parlaklık vermeyen doğal spreyler tercih edebilirsiniz.

 

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.