Kıvırcık Saç Modelleri

KIVIRCIK SAÇLI BAYANLAR İÇİN UYGULANABİLECEK MODELLER

Saçlarınız eğer ki doğal kıvırcıklığa sahipse sizin için uygulanabilecek onlarca farklı tarzda model bulunmaktadır. Sizlere en çok tercih edilen kıvırcık saç modellerinden bahsedelim.

Günlük Kullanılabilecek Saç Modeli

Özellikle banyo sonrasında saçlarınıza köpük veya vax gibi sertleştirici, destekleyici ve koruyucu ürünler sürerek saçlarınızın hacmini arttırabilirsiniz. Bu işlemden sonra saç kurutma makinenizin vigo bölümü ile kurutarak hem doğal hem de sizi yarı yolda bırakmayacak günlük bir modele sahip olabilirsiniz.

Not : İnce telli saçlarda köpük, kalın telli saçlarda ise wax veya diğer serumlar tercih edilmelidir.

İşyerinde kullanılabilecek Saç Modeli Görsel kaldırıldı.
Çalışan kıvırcık saçlı bayanların işyerleri için uygulayabileceği saç modeli olarak toplu saçlar uygulanmalıdır. Hem daha derli toplu bir görünüm kazandıran toplu saç modeli içinse, öncelikle saçları arka alanda ellerinde toplayarak avuç içerisinde kıvırarak baş parmak yardımı ile toplu hale getirilmelidir. Kalan saçaklar ise toplanan saç aralarına 3-4 toka yardımı ile gizlenmelidir.

Kıvırcık Saçlara Uygulanacak At Kuyruğu Modeli

Normal saçlar için at kuyruğu modeli kolay uygulanmasına rağmen kıvırcık saçlı kişilerde at kuyruğu çok yukarıda ve kısa saç görünümüne neden olabilmektedir. Bu durumun önüne geçebilmek içinse öncelikle at kuyruğu yapılacak saç el yardımı ile toplanır. Öncelikle saç 4 eşit parçaya göz hizası ile bölünür. Ardından üstteki tutam normal at kuyruğu şeklinde toplanır.

 

 

Görsel kaldırıldı.2. alanda ise sağ ve sol kulak arkalarındaki tutamlar birleştirilerek 2. at kuyruğu tel tokalar ile tutturulur. 3. parçada olan tutamlar da normal at kuyruğu şeklinde toplanır. 4. parçada kalan saç tutamları ise salık olarak bırakır. En üstteki tutamların arkaya dağıtılarak el ile şekil verilmesinin ardından kıvırcık saçlılar için at kuyruğu modeli saçı normal uzunluğunda koruyarak oluşturulur. 

Görsel kaldırıldı.

 

Görsel kaldırıldı.Görsel kaldırıldı.Görsel kaldırıldı.Görsel kaldırıldı.Görsel kaldırıldı.

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.