Okul Saç Modelleri ve Yapılışları

Herkesin okula gitme amacı farklıdır.

Kimisi gerçekten geleceğini etkileyecek olan eğitimini sürdürmek kimisi ise sadece süslenip püslenip kendini okul çevresinde beğendirmek amacıyla okula gitmektedir. Hangi amaçla olursa olsun okula giderken bakımlı ve güzel görünmeliyiz. Bu, okul gibi sosyal çevremizi oluşturan ortamlarda kendimize olan özgüvenimizin yükselmesi, başkalarının bize yaklaşımının olumlu yönde olması için gerekli bir ipucudur. Bakımlı görünmenin en büyük yer tutan parçası saçlarımızdır. Ne kadar makyajlı, pürüzsüz bir cilde sahip olsak da eğer saçlarımız dağınık ve özensiz ise kötü görünürüz. Ama saçlarımız taranmış, özenli bir şekilde şekil verilmiş olduğunda ise güzel görünmenin yarısından fazlasını tamamlamış oluruz. Saçlarımıza vereceğimiz şekil ve model; nereye gittiğimize, günün hangi saatinde olduğumuza, ruh halimize bağlıdır. Maalesef ruhumuz dinamik bile olsa okul gibi bazı kısıtlayıcı sosyal ortamlar yapacağımız saç modelini de kısıtlar. Her saç modeli okula giderken uygun olmayabiliyor. Çünkü okulların genel olarak uyulması gereken kuralları vardır. Bu kurallar okul müdürü ve diğer öğretmenler tarafından belirlendikten sonra öğrenciler üzerinde uygulanmaktadır. Zira bazen bazı öğrenciler saç modeli konusunda absürdleşebiliyor. Bunun yanı sıra Türkiye’de üniversite gibi özgür bir okul ortamında saç modeli konusunda öğrencilerin hepsi serbesttir. Herkes saçlarına hangi şekli vermek isterse verir. Bu da kendine ve dış görünüşüne önem veren gençlerin üniversite okumasını tercih etmesinde önemli bir faktördür. Çünkü genç yaşta bir insanın en sosyal olabileceği ortam okuldur.

 Her sabah saçınıza şekil vermek güç olabilir. Uykulu gözler, derslerin verdiği yorgunluk, yoğun stres, ilk derse geç kalma korkusu sizin saçlarınıza güzel bir görünüm verememenize birer sebeptir. Ama yine de her ne kadar okul gibi zor bir süreçle mücadele ediyor olursanız olun tavsiyemiz her zaman kendinize özen gösterin. Bakımlı ve özenli olmak insana sosyal açıdan da güç vermekte ve hatta insan başarısını bile arttırmaktadır. Çünkü insanın kendine bakması demek hayattan zevk alması, hayata karşı bir çabası olması demektir. Bu hayat enerjisiyle kendine özen göstermek özgüven artışına neden olacağından hayattaki başarısını da arttırmaktadır.

Okul çağındaki genç kızlar okul kuralları gereği makyaj yapamazlar fakat genç kızların makyajı şekil verdiği saçlarıdır. Makyaj yapamadığı ortamlarda kızların en büyük kurtarıcısı saç modelleridir. Yine okul ortamında olacağı için saç modellerine de dikkat etmek zorundalar. Bunun için kolay ve fazla abartılı olmayan saçlar yapmak vereceğimiz modellerle artık mümkündür. Okul için abartıya kaçmadan ancak güzelliği ortaya çıkaran yeni ipuçlarını sizinle paylaşmak isteriz. Okula giderken fazla vakit kaybetmeden, zaman telaşı olmaksızın yapacağınız bu modeller çok basit. Yeni trend okul saç modellerini siz de denemelisiniz.

İnce telli ve fazla hacimli olmayan uzun saçlara sahipseniz üç farklı birbirinden güzel model var. Saçlarınızı iki taraflı örmeniz ve onları içe doğru kıvırıp toplamanız size kolay bir model sağlayacaktır. 
Ya da saçınızın önünü arkaya doğru örüp iki taraftan bunları birleştirip arkada kalan saçı açabilirsiniz. Bir başka model ise saçınızı aşağıdan bağlamak ve topuz şeklinde tokalarla tutturmak olacaktır.
Dağınık saç modeli olsun istiyorsanız dağınık örgü ve hacimli topuz modeli öneririz. Dağınık örgü modeline saçınızın önünden başlayarak arka yana doğru örmeniz ve bu örgüyü gevşek tutarak hafif tokalarla tutturmanızdır. Hacimli topuzunuzu saçınızı yukarıdan sıkıca bağlamak ve uçlarını örüp saçı kıvırarak içine tokayla tutturmanız olacaktır. Örgülü atkuyruğu ya da taçla yapacağınız bir modeli saç bandı ile yapacağınız farklı bir modelle ve bir başka atkuyruğu modeli ile beş farklı model yapabilirsiniz.

Saatlerce maşa ya da düzleştirici ile uğraşmak vaktinizi alacağından siz de vaktinizi almayan basit ve güzel modeller seçin. Uzun saçlar için dağınık örgü modeli, dalgalı, üstten bağlanan atkuyruğu modelini ve basit örgü modellerini de deneyin. Saç maşası kullanmadan yapacağınız modeller ise şöyledir; saçlarınızı arkaya doğru tarayın ve iki ön taraftan örüp bir toka ile arkada birleştirip uçlarını açabilirsiniz. Diğer bir model saçınızın yarısını yukarıdan bağlayın ve geri kalan yarısını salın. Akşamından ördüğünüz saçlarınızı sabah açın ve tarayın. Salaş bir şekilde kullanın. İki taraftan örük yaparak da kullanabilirsiniz. Saçın sadece ense kökünden örüp daha sonra açık kalan kısmı buraya dâhil edebilir ve dağınık örgü modeli yapabilirsiniz. Saçın tamamını tek taraflı gevşek örmeniz de size tarz katacaktır. 


Yanlış kesime sahip saçlarınıza şekil vermek oldukça güç bir iştir. Özellikle sabah okula giderken bunu kısıtlı bir sürede yapıyorsanız doğru saç kesimi ile her sabah kolayca saçlarınıza şekil verebilirsiniz. Pratik saç modelleri için dikkat edeceğiniz en önemli noktalardan biri saç bakımınızı doğru düzgün yapmaktır. Saçlarınızı yumuşak tutarak kırıklarını 6-7 haftada bir aldırmak öncelikli olan ilk işiniz. Aksi takdirde kuru, yıpranmış ve kırık saça şekil vermek zorlaşır. Bakımlı saçlar her zaman için işinizi kolaylaştırır. Tabi bu işte pratikleşmek için de el alışkanlığı kazanmanız gerekiyor. Düzenli olarak okula giden kızlar bu duruma yabancı değildir. Her halükarda istedikleri şekli 3-4 dakikada yapabilmektedir. Bir kaç kez aynı modeli kullanmak hem saçınıza kolay şekil vermede elinize pratiklik kazandırır, hem de modele alışıp rahatça saçı kullanabilirsiniz. Eğer kısa saç kullanıyorsanız şekil vermek uzun saçlara nazaran daha kolaydır. Kısa saça şekil vermek doğru saç şekline göre daha kolay oluyor. Yüz şekline göre kesilen saç modeli ile sabahları okula giderken zahmetsizce saça şekil vermiş olacaksınız. Saça her sabah şekil vermek gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor değildir. Saçlarınız ne kadar sağlıklı, ne kadar canlı, yeni, ne kadar bakımlı olursa bu iş sizin için daha kolay bir hal alacaktır. Kadının makyaji saçıdır, unutmayın!

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.