PRP Saç Ekleme Tedavisi

İnsanlar için dış görünüşün ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur.

Özellikle dış görünüşün önemli unsurlarından biri olan saçlar, kişilerin günlük veya özel hayatlarında büyük yer tutar. Saçların doğallığı ve saçların bakımı önemlidir. Ve her şeyden önce saçların sağlığı daha önemli bir yer tutmaktadır. İnsanlar saçlarının bakımı ve sağlığı için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Hatta maddi olarak bu çaba daha da çoktur. Bazı insanlar saçlarının uzun olmasını ister, bazıları kısa saçlı görünmek ister. Fakat bazen doğal veya genetik etmenlerden dolayı saç seyrekleşmesi, saç dökülmesi ve saç kelleşmesi olabilir. Son zamanlarda teknolojinin de gelişmesiyle saç ekimi, saç tedavi yöntemleri de gelişme göstermektedir. Bu saç tedavi yöntemlerinin hepsi genetik nedenden, yaş nedeninden, çeşitli dış faktörlerden, stresten, kemoterapi gibi saçların dökülmesine neden olan faktörlerden, bazı ilaç kullanımının yan etkilerinden dolayı meydana gelen saç problemlerine çözüm sunmaktadır.

Saç tedavisi yöntemlerinden biri olan PRP ( Platelet Rich Plasma ), kişinin kanından alınan materyallerin kullanılmasıyla saçlı deri dokusunun ve içindeki saç köklerinin onarılmasını sağlar. Kısa sürede, kolay ve acısız bir şekilde uygulanan ve etkili sonuçlar alınan bu yöntem, saç kaybını önleyen en iyi medikal yöntemlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. PRP saç tedavisinde hedeflenen şey, zengin dokularla saç kaybını yavaşlatıp durdurarak, sağlıklı saç yenilenmesine kavuşmak ve saç tellerine güç getirmektir. PRP saç tedavisinde tedavi olacak kişinin kendi kanı kullanılacağından dolayı hiçbir alerjik reaksiyon oluşmaz veya bulaşıcı hastalık riski yoktur. İyileşme süreci işlemin kolaylığından dolayı çok kısadır. Zamanla saçın tedavi uygulanan bölgesinde doku gelişimi ve değişimi başlar. Zayıf kalmış saç dokusu onarılır ve sağlıklı ve güçlü saç kökleri üremeye başlar.

Tedavide kullanılacak materyal kişiden alınır. Bu kan yaklaşık 10-20 ml’dir. Bu kan özel mikrofiltrasyon ve santrifüj yöntemlerinden geçirilerek kırmızı kan hücreleri ayrıştırılır. Daha sonra önemli olan beyaz kan hücreleri ve organizmanın tamirinde işe yarayacak olan platelet hücrelerden zengin bir plazma materyal elde edilir ve kafadaki saçsız yani kel bölgeye enjekte edilir.  PRP saç tedavisini isteyen herkes yaptırabilir. Kadın erkek fark etmez, sonucu mutlu eder. Bu tedavi yöntemiyle daha gür ve güçlü saçların çıkması sağlanır ve saç dökülmesi engellenir. PRP tedavisi esnasında kişiden alınan kan saçsız bölgeye birer santim arayla enjekte edilir. Böylece saçsız bölgede verimli ve sık yeni saçlar elde edilir.

PRP saç tedavisi yöntemi 4-6 haftada 2-6 seans olarak yapılır. Her seans yaklaşık olarak yarım saat sürer. PRP saç tedavisi yöntemi ABD gıda ve ilaç dairesi tarafından onaylanmış bir tedavi yöntemidir. PRP yöntemi, saç mezoterapisi yöntemiyle uygulandığında daha etkin sonuçlar verir. PRP yönteminin bir diğer etkisi ise deri gençleşmesini sağlar. Uygulamada olumlu etki görülebilmesi için 3 veya 4 seans geçmesi gerekir. Zamanla ciltte parlaklık oluşur ve tam 1 kür uygulandıktan sonra etki görülür. PRP tedavisinde kalıcılığı sağlayabilmek için 10-12 ayda bir işlemin tekrarlanması gerekir. PRP tedavisinin bir başka olumlu etkisi ise saçın uygulanan derisi dışında etkisi altına aldığı bölgedeki deri oluşumunu da gençleştirmesidir. PRP tedavisi uygulanırken acı vermemesi için öncesinde uyuşturucu etkisi gösteren kremler kullanılır. PRP tedavisinden ancak sağlıklı saçların çıkmasını sağlayan platelet doku sayısı eksik kişiler yararlanamaz ve kanser hastalarında da bu tedavi uygulanması yasaktır.  PRP saç tedavisiyle olumlu sonuçlar alacak kişilerin günlük hayatlarında da olumlu sonuçlar alacağı kesindir. Güzel bir saç görüntüsüne sahip insanlar, saç dökülmesi ve saç seyrekleşmesinden yakınan kişiler bu tedaviyi uyguladıklarında mutlu olacaklardır. Daima güzel görünüme sahip olmak isteyenler için her geçen gün yeni yöntemler geliştiren teknoloji, insanların ihtiyaçları doğrultusunda kendini geliştirmeye devam etmektedir. Yeni saçlarınızla ve yeni görünümünüzle hayatınıza mutlu bir şekilde kaldığınız yerden devam edeceğinize inanmaktayız.

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.