Saç Açıcılar

Saç rengini açma işlemleri birçok farklı açılardan gelişmektedir.

Saç Açıcı – Saç Açma Nedir?

Saç rengini açma işlemleri birçok farklı açılardan gelişmektedir. Bunun sebebi ise boyasız olan saçları açma, boyalı olan saçları açma ve yarı boyalı olan saçları açma açısından değişiklikler göstermesidir. Söylemek gerekirse eğer en kolay olanı herhangi bir işleme tabi tutulmamış bir saçın rengini açma olmaktır. Sürekli boyanmakta olan ve kimyasal açıdan işlem gören saçların renklerinin açılması çok fazla uğraştırıcı bir durumdur.

Saç Açıcı Nasıl Kullanılır?

İki farklı biçimde saç açıcı şekli vardır.

·         Toz açıcı yani en bilinen yöntem oriyal ile saç açmak,

·         Boyalar ile açmak.

Görsel kaldırıldı.

Boya İle Saç Rengi Açma İşlemi

Boya ile saç rengi açma için işlem uygulanacak saçların boyasız olması gerekmektedir. Aniden platin yapılması boya ile maalesef ki mümkün olmayan bir işlemdir. Her markanın boyalarına ait farklı numaraları olsa bile genellikle açık olan tondaki boyalar ile bu renk tutturulmaya çalışılmalıdır.

İlk aşama esnasında nasıl bir renkle karşılaşacağınız hakkında herhangi bir fikre sahip değilseniz eğer alt kısımdan biraz saç alarak deneyebilir ve görebilirsiniz. Bu şekilde beğenirseniz eğer tüm saçlarınızın boyamasına geçebilirsiniz.

Orial İle Saç Rengi Açma İşlemi

Orial ile saç renginizi açmak için toz açıcı kullanmalısınız.

Görsel kaldırıldı.Orial Açıcı Nasıl Hazırlanır?

·         Cam veya plastik kaplar içine 3 yemek kaşığı toz açıcı koyulur ve bunun üzerinde de 40 volüm oksidan koyulur.

·         Boyama esnasında kullanacağınız bir fırça ile de bu karışımı karıştırıp jöle kıvamına geldiği anda hazır hale geldiğini anlayabileceksiniz. Ne çok katı ne de çok sıvı olması gerekmektedir.

 

·         Boyayı saça sürerken enseden sürülerek başlamalı ve boyayı tüm saça yaymalısınız.

·         Kesinlikle saç köklerinize uygulamamalısınız.

·         Eşit miktarlarda tüm saça yaymalısınız.

·         Otuz dakika bekledikten sonra tüm saçlar karıştırılıp on beş dakika daha bekletilerek yıkanılır.Görsel kaldırıldı.Görsel kaldırıldı.

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.