Saç Bakım Kremlerinin Saç Dökülmesine Etkisi

Onlarca para verdiğimiz saç kremleri saç dökülmesine, saç tellerinin zayıflamasına,saçların kuruluğuna ve dış faktörlerin saçlarımız üzerindeki olumsuz etkilerine karşı koymada ne kadar etkilidir?

Birçok insan saç kremlerinin saç dökülmesine karşı gerçekten etkili olduğuna inanıyor.Ancak sizce de araştırmalar bir çok insanın düşündüğü gibi mi sonuçlanmıştır? Bir çok insan saç kremlerinin saç dökülmesine karşı etkili olduğunu düşündüğü gibi her yıl onlarca parayı bu ve benzeri saç ürünlerine harcamaktadır.

 

 

Görsel kaldırıldı.

Uzmanlar,ticari amaçla üretilen saç kremleri vb.ürünlerin saç sağlığına ne kadar katkı sağladığını görmek maksadıyla bir araştırma yaptılar.Birbirinden farklı saç kremleri sürülmüş saç köklerini inceleyen uzmanlar, saç köklerinde herhangi bir ek koruyucu madde gözlemlememişlerdir.Saç kremlerinin ana amacı şampuanlama esnasında saçın kaybettiği bazı doğal yağların tekrar saçlara kazandırılmasıdır.İncelemelere göre ise piyasada bulunan saç kremlerinin %90′ı saça kimyasal seviyede etki etmekte başarısız olmuştur. Hatta aksine bazı saç bakım ürünleri ve saç kremleri saç dökülmesini azaltmak yerine saç sağlığına negatif etki etmekte ve saç dökülmesini arttırmaktadır.Saç kremlerinin saça etkisi yapılan araştırmalarda ve saçın resminin en ince ayrıntısına kadar büyütülerek saçın, sürtünme, kırılma, gerilme gibi fiziksel tepkilere karşı hareketleri incelenmiştir.

Bu araştırmayla birlikte bir çok bakım ürünün söylediği şeyleri yerine getiremediği ve saç dökülmesini engellemede hiçbir etkisi olmadığı gözler önüne sermilmiştir. Saç bakım ürünlerinin sadece pazarlama ve reklamla tüketicileri yanlış yönlendirdiği ve para tuzağı olduğu kanıtlanmıştır. Bilmediğiniz veya emin olmadığınız saç bakım ürünleri kullanmak yerine, saçınızı daha az şampuanlamayı, doğal yağlar ile saçlarınızı beslemeniz saçlarınızın sağlığı açısından daha faydalı olacaktır.Sitemizde yer alan saçlarınıza özel bitkisel karışımlar yaparak saçlarınızı besleyebilirsiniz.

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.