Saç Bakımı

Saçlar gün içinde maruz kaldığı koşullar sebebiyle yıpranır ve dökülürler.

Yaşadığımız şehir hayatı bizim kadar saçlarımızı da etkilemektedir. Şekillendirmede kullandığımız jöleler, spreyler, gün içinde maruz kaldığı toz ve güneş ışığı saçların yıpranmasının ve kötü kokulara teslim olmasının en baş sebeplerindendir. Saç bakımının birinci adımı saçlarımızı düzenli olarak yıkamak ve nemini korumaktır.

Saç bakımı için illa bir güzellik salonuna veya bir kuaföre gitmek şart değildir. Evde hazırlanabilen son derece kolay saç bakım kürleri mevcuttur. Saç yıpranmalarının en bilineni saçların incelmesi ve çok dolaşmasıdır. Saç dolaşmalarını önlemek için saç kremleri her kadının olmazsa olmazları arasındadır. Ancak her gün uygulanan düzleştirici ve maşa saçların kremle içinden çıkılamayacak kadar yıpranmasına sebep olur. Son zamanlarda en çok tercih edilen bakımlardan biri olan keratin bakımı şekillendirmelerden dolayı yıpranan ve nemini kaybeden saçlara çok iyi gelmektedir.  Keratin vücudumuzda ve saçlarımızda hâlihazırda bulunan bir madde olmasına rağmen saçlarımıza uygulanan işlemler sonucunda azalmaktadır. Keratin bakımının temel amacı da azalan bu değeri yerine getirerek saçların canlılığını geri kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Keratin her saçta bulunan ve yıpranmış her saçın ihtiyacı olan bir madde olduğu için her saç tüpüne uygulanabilen bir bakımdır. Bakımdan önce saçlar özel bir şampuanla yıkanır ve bir süre bu şampuan saçta bekletilir. Şampuanlama işleminin arından keratin saça tutam tutam uygulanır. Uygulanan keratin saçta 15-20 dakika bekletildikten sonra yıkanır ve saça şekil verilir. İlk uygulamadan itibaren saçtaki değişimi görebilirsiniz. Saç daha yumuşak olur ve kolay dolaşmaz. Keratin bakımı birkaç seans daha uygulandıktan sonra saçtaki değişimi fark edebilirsiniz. Bu uygulamaya ek olarak evinizde kaliteli ve saçınıza uygun bir şampuan ve çeşitli serum destekleri ile bu etkiyi uzun süre devam ettirebilirsiniz. 

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.