Saç Dökülmesi Çözümü

Her insanın belli bir miktar saçları dökülmektedir.Fakat bazı kişilerde saç dökülme oranı diğer kişilere göre daha yüksektir.

.Böyle durumlarda kellikle ile sonuçlanır.Çünkü dökülen saçın yerine yenisi çıkamamaktadır.Genetik faktörler; saç dökülmesinde oldukça önemlidir.Genetikfaktörlerin yanında saç dökülmesini tetikleyen unsurlardan bazıları,düzensiz yaşam tarzı ve saçınıza uygun olmayan saç bakımları da saç dökülmesine neden olabilir.

İşte size saç dökülmesi çözümü için altın öneriler:

-Saç dökülmesi çözümlerinin başında düzenli ve sağlıklı beslenme gelmektedir.

-Saç dökülmesi çözümlerinden biri de saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırmak içinparmak uçlarınızla saç derinize masaj yapın.

-Saç dökülmesi çözümleri başka bir önerimiz ise aşırı sıcak,güneş ve rüzgardan saçlarınızı korumalısınız.

-Saç derinizi sıkan şapka ve başlıklar saç derisindeki kan dolaşımını yavaşlatır.Ter ve kir oluşumuna neden olur.Saç derisindeki gözeneklerin kapanması da saç dökülmesine neden olur.

-Saç dökülmesi çözümü için stresli bir hayatınız varsa kendinize vakit ayırarak stresten uzaklaşın.Çünkü aşırı derecede stres ve kaygı saç dökülmelerinin başlıca nedenlerindedir.

-Saç renginizi sıklıkla değiştiriyorsanız;saç boyama işlemini 2 ayda 1 defa uygulayın.Saçları daha az sıklıkla boyamak saç dökülmesi çözümlerindendir.

-Su, biyotin, protein, A,B6,B12,C vitaminleri, demir, omega3, çinko, bakır,  kalsiyum, magnezyum, folik asit saç derisi,saç bakımı ve saç dökülmesi çözümünde büyük paya sahiptir.

-Saçlarınıza aşırı fiziksel zorlama uygulamayanız.Yani saçlarınızı hafifce tarayın ve fırçalayın. Saçlarınızı fırçalarken saçlarınızı çekememeye ve saçlarınızı örmekten ve at kuyruğu yapmaktan uzak durmak da saç dökülmesi çözümlerindendir.

-Saç dökülmesi çözümlerinden biri de yeteri kadar uyumaktır.

Görsel kaldırıldı.

* Saçlarınızı taramak veya fırçalama saç derisindeki gözenekleri tıkayan sertleşmiş yağları saçtan ve saç derisinden ayırır.Böylelikle saç dökülmesi azalır.Saç dökülmesi çözümlerindendir.

* Çatallaşmış olan saç uçlarını düzenli olarak kestirin.Saçlarınızın daha az döküldüğünü göreceksiniz

* Eğer saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız ve saç dökülmesinin çözümünü bilmiyorsanız  bir saç dökülmesi doktoruna başvurunuz.

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.