Saç Dökülmesini Önlemek

Saç dökülmesini önlemek için saçımıza nasıl bir bakım yapacağınızı mı merak ediyorsunuz?

İşte size saç dökülmesini önlemek için altın tavsiyeler:

1- Saç dökülmesini önlemek için saçlarınızı,saç tipinize en uygun şampuan ile yıkamalısınız.

2- Saç dökülmesini önlemek için saçlarınızı 3 günde 1 yıkayın.Temiz ve bakımlı saçlar daha az dökülmektedir.

3- Saç dökülmesini önlemek için saçınıza jöle,briyantin,saç köpüğü gibi kimyasal ürünler sürüyorsanız uyumadan önce saçlarınızı mutlaka yıkayın.Çünkü kimsayal maddeler gece saçınıza büyük zararlar vermektedir.

4- Saçınız dökülmesi problemi yaşıyorsanız en kısa sürede bir dermatoloğa başvurunuz.

5- Saçınızda seboreik dermatit problemi varsa seboreik dermatit şampuanlarını saçınızın dökülmesini önelemek için kullanmanız faydalı olacaktır.Saç derinizde kaşınma,kepeklenme,pul pul dökülme seboreik dermatiti hastalığına işaret ediyor olabilmektedir.

6- Saç dökülmesini önlemek için sık dişli taraklardan uzak durunuz.Hatta tahta tarak kullanmanız saçınızdaki elektriklenmeyi engeller.

7- Eğer saçlarınız çok cansızsa ve tuttuğunuzda elinize geliyorsa bu saç dökülmesinin nedeni vitamin ve mineral eksikliğinden kaynaklanabilir.Vitamin ve mineral takviyeleri saç dökülmesini önlemek için iyi bir tercih olabilir.

8- Banyodan sonra saçınızı hemen saç kurutma/fön makinası ile kurutmayın.Çünkü saçlar nemliyken nemli saç daha dayanıksızdır,nemliyken saçlarınızı taramamnız da saç dökülmesini tetikler.Bu sebeple saç dökülmesini önlemek için saçınızın iyice kurumasını bekleyin.

Görsel kaldırıldı.

9- Saçınızın kuruluğunda şikayet ediyorsanız,saç dökülmesini önlemek için 1 ölçek badem yağı,1 ölçek susam yağı ve 1 ölçek yumurta sarısı bitkisel saç bakım karışımını haftada 1 saçınıza sürünüz. .

10- Düzensiz ve sağlıksız beslenme saç dökülmesi probleminin en önemli faktörlerindendir.Bu sebeple saç dökülmesini önlemek için beslenme alışkanlığınıza saçlarınızın dökülmemesi için dikkat etmelisiniz.

11- Gereksiz ve bilinçsizce yapılan besin diyetleri de saç dökülmesine neden olur.Saç dökülmesini önlemek için sağlıklı,dengeli ve yeterli beslenmek büyük önem taşır.

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.