Saç Ekimi Nedir

Saç ekimi teknolojinin ilerlemesi ile beraber saç dökülmesine karşı en çok uygulanan tedavi türüdür.

Basitçe anlatmak gerekirse saç ekiminde, saç bulunan bölgelerinden(şakak ve ense bölümünden) alınan sağlıklı saçların, saçsız yerlere yerleştirilmesi işlemidir. Sağlıklı saçların bulunduğu bölgelerdeki saçlara donör(bağışlayıcı) adı ile isimlendirilmektedir. Saç ekimi yapıldıktan  sonra ekim alanında kısmi saç dökülmeleri ortaya çıkabilmektedir.Ardından dökülen saçların yerine yeni saçlar çıkmaktadır.

Saç ekimi kişiye hayatı boyunca kalıcı bir çözüm sunmaktadır.Bu sebeple saçlarınızın döküldükten sonraki görünümüzden şikayetçiyseniz saç ekimi yaptırmanız tavsiye edilir. Saç ekimi sonrası,saçlarınızın doğal görüneceği ve memnun olacağınız konusunda hiç bir şüpheniz bulunmasın.

Saç Ekiminde Yapılan Yanlışlar

Saç ekiminde halk arasında bilinen en büyük yanlış saç ekimi yapılacak alanda bulunan saçların tamamnın dökülmesini beklemek ve ondan sonra saç ekimi yapılabileceğini sanmaktır.Saç ekimi işlemi için saç ekilecek alanda hiç bir saç kalmamasına dek beklemek hatalır,kişiye hiçbir kolaylık da sağlamamaktadır.Saç ekimi için en uygun yaşlar 21-79 yaşları arasıdır.Bu yaş sınırlarının dışında kalan kişilere saç dökülmesi tavsiye edilmemektedir.

 Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin yaptırma amacı saçlardaki seyrekliğin azalmasıdır. Buna bağlı olarak saç derisinin rengi ve saçın rengi arasındaki uyum seyrekliğin daha az ya da daha çok ortaya çıkması konusunda önemlidir.Saç tipleri de saç ekiminin başarılı olmasında önemli bir paya sahiptir.Örneğin dalgalı saça tipinde gür bir saç şeklini yansıtmakla birlikte hacimli göründüklerinden dolayı seyreklik daha az ortaya çıkmaktadır.Bu sebeple saç ekiminin başarılı sonuç vermesi saç yapısı ile doğru orantılıdır.

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.