Saç Ekiminden Sonra Saç Bakımı

Sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen herkese saç bakımı uygulanabilir. Ayrıca saç ekimi ile saç bakımı doğru orantılıdır.Bu bağlamda saç ekimi öncesinde ve sonrasında saç bakımı yapıldığında saç ekiminin sonucu harika olacaktır.

-        Saç ve saçlı derideki problemlerin çözümü,

-        Saç ve saçlı derinin ihtiyacı olan maddelerin sağlanması,

-        Saçların temizlenmesi,

-        Saçların doğal görünüme sahip olması için,

-        Saç dökülmesini engellemek için saç bakımı yapılmalıdır.

Sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen herkese saç bakımı uygulanabilir. Ayrıca saç ekimi ile saç bakımı doğru orantılıdır.Bu bağlamda saç ekimi öncesinde ve sonrasında saç bakımı yapıldığında saç ekiminin sonucu harika olacaktır.

Saç ekiminden üç gün sonra saçınızı yıkıyabilirsiniz.3 günden önce saçlarınızı yıkamayınız. Bephantol losyon ve özel şampuanla yaklaşık 2 hafta boyunca günde bir yada iki defa saçınızı yıkamalı ve saç ekim bölgesine olağan masaj hareketini yapmaktan sakınınız.

Saç ekimi yapılan alan BEPHANTOL uygulanacak ve bir saat beklenecektir. Bir saat içerisinde BEPHANTOL losyon saç derisi tarafından emilir ve saç derisi yumuşaklaşır. Uzmanın önerdiği şampuan ile ense bölgesi olağan saç yıkama hareketleri ile dikiş alanıda dahil olmak üzere yıkanır.Saç ekim alanı ise hafif hareketlerle yıkanmalıdır.Yıkama işlemi bittikten sonra bol suyla durulama yapılır.On gün bittiğinde, yani saç ekiminden oluşan kabuklar tamamen bittiğinde saçlarınızı normal şampuanınızla yıkayabilirsiniz. Saçlarınızı doğal yöntemle kuruttuktan sonra itina tarayabilirsiniz. Saç kurutma makinesi kullanmanız gerekiyorsa, beş  günden sonra sıcak hava yerine soğuk havayla kurutabilirsiniz.Çünkü sıcak,saç ekilen bölgeye zarar verebilir.

Çalışma ortamınız kirliyse saç ekiminden sonraki 3 güç saçlarınızı güzelce muhafaza ediniz. Saç ekiminden sonraki 2 hafta boyunca herhangi bir saç spreyi ve jöle kullanmayınız. Saç ekiminden sonraki 3. Haftadan itibaren ekilen saçlarda dökülme gözlemlenebilir;bu doğal bir süreçtir. Sekiz hafta içerisinde saçlarınız yeniden çıkacaktır.

SPOR AKTİVİTELERİ

Uzmanların kontrolünde ve dikişlerin tamamen alınmasından itibaren tüm spor dallarıyla uğraşabilirsiniz. Dört ile altı hafta saç deriniz iyileşme sürecini uzatacak güçlü güneş ışınlarından ve sizi üzücek durumlardan uzak durunuz.Saç ekiminden sonraki ilk hafta sauna ve yüzme havuzunu kullanmayınız.

DİKİŞLERİN ALINMASI

Saç ekiminden iki hafta sonra saç ekilen bölgedeki dikişler alınmaktadır.

İYİLEŞME SÜRECİ

• Saç ekiminden 3 gün sonra : Saçınızı yıkayabilirsiniz ve saç ekimi sebebiyle meydana gelen kabuklar soyulmaya başlar.

• Saç ekiminden 5 gün sonra : Uzmanların verdiği ilaçlar bitmiştir.

 

• Saç ekiminden 10 gün sonra : Saç ekimi yapıldıktan sonraki alan iyileşmiştir.

• Saç ekiminden 15 gün sonra : Dikişlerin alınmasıyla birlikte saç ekilen alan tamamiyle eski sağlığına kavuşmuştur

 

• Saç ekiminden 3 hafta sonra: Saçların bir bölümü dökülür.

• Saç ekiminden 8-12 hafta sonra : 3. haftada dökülen ve ekim yapılan saçlar çıkar.

• Saç ekiminden 6 ay sonra : Saç ekim süreci tamamlanmıştır.Saçlarınızın hepsi çıkmıştır.

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.