Saç Kırıkları Nasıl Düzelir?

Gün boyunca çeşitli işlemlere maruz kalan saçlar kırılmaya başlar. Sadece uygulanan işlemler değil saç kestirme sürelerinin uzaması, yanlış tarak kullanımı, sürekli boyama işlemi saçları en çok kıran sebepler arasındadır.

Özellikle;

*sürekli açıcı kullanılan saçlar,

*banyodan çıkar çıkmaz saç taramak,

*saçların yumuşamasına yardımcı olan saç kremini uygulamamak

*havlu ile saçları kurutmaya çalışmak,

*her gün saç şekillendiricilere maruz kalan saçlar

Görsel kaldırıldı.

Yukarıda saydığımız ve hemen herkesin yaptığı bu hatalar saç kırıklarının temel sebepleri arasında sayılabilir. Bunun dışında beslenme alışkanlıklarındaki yanlışlıklar, hatalı şampuan kullanımı saç kırıklarının diğer sebepleri arasında sayılabilir. Eğer saç kırıklarımızın sebebi ihmal edip de almadığımız vitaminler ise bu sorun kısa sürede halledilebilir. Fakat uçlarda oluşan kırıkları gidermek için hangi yöntemleri kullanmak gerektiğini pek çok kişi bilmiyor. Saç kırıklarından kurtulmanın en kolay yolu saçlarımı kestirmektir. Ancak uzun saç sevenler için bu işlem çok can sıkıcı duruma gelebilir. Bunun dışında saç kırıklarından kurtulma yöntemleri elbette vardır. İçeriğinde keratin desteği olan şampuanlar ve saç kremleri geçici bir çözümde olsa saçlarınıza iyi gelecektir.

 Görsel kaldırıldı.              

Saç kırıklarından kurtulduktan sonra ise tekrar kırılmasını önlemek için bazı önlemler almakta fayda vardır. Bitkisel içerikli yağlar, ısıya karşı saç uçlarını koruyan serumlar ve uygulanacak basit kurallar saçlarınızın daha uzun süre kırıklara karşı dayanmasına yardımcı olacaktır. Özellikle argan yağı saç için eşsiz bir yağdır. Saçın nem dengesini korumasına yardımcı olur ve yumuşak kalmasını sağlar. Kolay taranmasını sağladığından tarak ve fırçaların oluşturduğu kırılmaları en aza indirgemektedir. Bunun dışında saçlarınıza uygulayacağınız serumlar ile ısıya karşı olan dayanıklılıklarını artırabilirsiniz. Ancak bu serumlar sadece saç uçlarına uygulamalısınız. Saçlarınızı mümkün olduğunca kendi kendine kurumaya alıştırmalısınız. Eğer bunun için vaktim yok diyorsanız saçlarınızı önünüze alarak kurutmak da bir başka yoldur. 

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.