Saç Kremlerinin Saçınıza Etkisi

Saçı şekillendirmek için uygulanan işlemler saçı zamanla yıpratarak saçın kurumasına ve yıpranmasına neden olur.Yıpranmayı önlemek için öncelikle saç tipinize göre işlemler yapmalısınız.

Yıpranan saçları eski haline kavuşturmak için öncelikle saçınızı en çok iki kez şampuanla yıkamalısınız.Saç kremini uygularken sadece uç kısımlara sürüp durulamanız saçın erken yağlanmasını önler.Saçı kremden arındırdıktan sonra soğuk suyla çok kısa bir masaj yöntemi saçınızı rahatlatacaktır.Kurutma işlemi sırasında makineyi mümkün olduğu kadar saçtan uzak tutunuz.

Saçınızın canlı görünmesi için belirlediğiniz saç tipine uygun bakım maskesini haftada bir kez kesinlikle uygulayın .Şampuanınıza  2 kaşık bal ekleyerek doğal bir destekle saçın beslenmesini sağlayabilirsiniz.aynı zamanda beslenmenize de dikkat ederek saçlarınızı destekleyebilirisiniz. Vitamin ve proteinli besinler tüketerek saçın canlı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Düzleştiriciler ve saça çok fazla ısı veren şekillendiricilerden mümkün olduğu kadar uzak durunuz.

Yaz aylarında uzun süreli güneşlenme saçı kurutur ve yıpranmasına neden olur.

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.