Saç Uzatma Maskesi

Saçların çabuk uzamıyorsa,işte sizler için hazırladığımız evde kendinizin çok kolaylıkla yapabileceğiniz bitkisel saç uzatma maskeleriyle saçlarınızın hızlı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız saç uzatma yöntemleri;

Gerekli Malzemeler ;

1- Kemik iliği(Bir çay bardağı) , zeytin yağı(1 kahve fincanı), Bir tane Bephantene ampul,1/2 şişe badem yağı (10cc), 1 tane yumurta

Hazırlanışı; 2 tane kemik iliğin beze sarıp suyun içine atın ve kaynatın,iyice kaynadıktan sonra yağ kıvamına gelecektir. Geri kalan malzemelerle yağ kıvamına gelen kemik iliğini karıştırın ve saç derinize masaj yaparak uygulayın.20  dakika bekledikten sonra saçınızı yıkıyabilirsiniz.

İlk ay her hafta, 2.ay 2 haftada 1,3. aydan sonra ayda 1 uygulayabilirsiniz. Bu yöntem saç uzatma yollarından en etkilisidir.

2- Saç uzatmak için 1 adet turpu,dört bardak suyun içinde kaynatın. 5 dakika kaynattıktan sonra turbu kaynayan sudan alın. Tencerede kalan su ılıklaşında bir yumurta sarısı kırıp karıştırın.Daha sonra oluşan bu saç uzatma maskesini saç derinizi masaj yardımıyla yedirin.

Bu saç uzatma maskesini her hafta uygulayabilirsiniz. Bu bitkisel maske hem saçlarınızı hızlı uzatır hem de saçlarınızın kırılmasını engeller.

3- Saç uzatma yöntemlerinden başka bir tanesi de; 40 miligram sarımsak şampuanının içine kırk dama çam terbentin yağı ilave edin ve her saç yıkamasında bu şampuanı kullanın.

4-Ceviz, badem, yumurta, pirinç gibi protein yönünden zengin besinler tüketin.Saçlarınız protein sayesinde güzel beslenir ve hızlı uzar.

5-Hint yağı, badem yağı, zeytin yağı ve yılan yağını eşit miktarlarda karıştırıp saçlarınıza masaj yardımıyla uygulayın daha sonra bol suyla yıkayın.

6- Diğer bir saç uzatma yolu da 10 gam. entele otunu, iki bardak su ve iki bardak sirkenin içinde kaynatın.Tenceredeki su yarıya gelene kadar kaynatmaya devam edin ve tenceredeki su soğuyunca yıkanma saatinizden en az -1.5 - 2 saat önce saç derisine masaj yaparak uygulayın.Saçlarınızın ne kadar hızlı uzadığına şaşıracaksınız.

-Saç uzatmanın en önemli yolu:Saçları içten beslemektir!

ol bol ceviz veya badem tüketin.Sağlıklı bir vücut da saçlar da daha sağlıklı olur.

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.