Fön Makineleri

Fön makinesi ile saç kurutma makinesini bir tutmamak gerekmektedir.

Fön makinesi nedir?

Pervanenin üflemekte olduğu havanın rezistans sistemi sayesinde ısıtılması ve elektrik motoruna bağlı bir şekilde çalışacak üflenen havanın saça yönlendirilmesi işlemini sağlayan bir elektrikli alettir. Fön makinesi ile saç kurutma makinesini bir tutmamak gerekmektedir. Çünkü fön makinesinin saç kurutma makinesinden farkı üflediği havanın basıncı ve sıcaklığıyla kendini göstermektedir. Kuaför tipi fön makineleriyle saça şekil vermek istenildiğinde bu fön makinesi yüksek ısılı ve yüksek basınçlı bir şekilde çalıştığından üflediği hava saç telinin içindeki nemi de kurutarak verilmek istenen fakat zorlanılan her saç şeklinin de verilmesini sağlamaktadır. Fön makinelerindeki rezistans saç kurutma makinelerindeki rezistansa göre daha sıkı bir şekilde sarıldığından bu rezistans içinden geçen hava çok yüksek bir ısıya ulaşabilmektedir.

Fön makinesi Nasıl Seçilir?

Fön makinesi seçimi saçınız açısından çok önemli olmaktadır. Profesyonel olan bir fön makinesi (kuaför fön makinesi) ağzı dar, motoru güçlü, termik açıdan korunması bulunmamakta olan veya iptali sağlanmış ürünlerdir. Termik açıdan korunması demek ise saç kurutma makinelerinde bulunan bir sistem olup, belirli bir ısıya ulaştığı zaman makinenin kendini durdurması ve soğutmasıdır. Fön makinelerinde ise bu koruma sistemi bulunmadığından dolayı ve çok yüksek ısılarda çalışıldığı için bu makinelerin ömrü de kısa olacaktır. Fön makinelerinin dağ ağızlı olmaları, kademeli bir şekilde çalışabilmeleri, yüksek üflemeleri ve ısı kabiliyetleri açısından da kaliteli olması ve tutulduğu kısımların da ergonomik olması fön makinesi seçimlerinde dikkat çekici ve etkileyici bir etken olmaktadır.

Görsel kaldırıldı.

Fön Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir fön makinesinin bakımını sağlamak istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey makinenizi tozdan korumak olacaktır. Özellikle de arkada taraftaki hava giriş bölmesinde biriken tozları her zaman temizlemelisiniz. Elektrikli bir alet olduğu için de sıvı temasından uzak tutmalısınız. Fön makinesinin kasasının içerisindeki elemanlar hassas oldukları için düşmelere ve darbelere karşı da makinenizi korumalısınız. 

Görsel kaldırıldı.Görsel kaldırıldı.

Hamilelik Belirtileri Saç dökülmesine bitkisel tedavi dukan diyeti karatay diyeti Göbek Eritme dukan diyeti Baş ağrısı Selülit

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.